Novinky

Samsung spouští prodej QLED televizoru s 8K rozlišením a procesorem s umělou inteligencí

Společnost Samsung uvedla nové QLED televizory koncem srpna na veletrhu IFA 2018. Prodej koncovým zákazníkům odstartuje 22. října u vybraných prodejců. Doporučená maloobchodní cena modelu Q900R bude 129 990 Kč za velikost 65‘, 179 990 Kč za 75‘ a 389 990 Kč za model s úhlopříčkou 85‘.

Televizor Samsung QLED 8K je součástí dlouhodobé vize jihokorejského výrobce, jehož cílem je zaměřit se na 8K rozlišení (7680 x 4320), v němž vidí dosud nerozvinutý potenciál. 8K technologie umožňuje televizoru využít čtyřikrát více pixelů než televizory s rozlišením 4K UHD TV a šestnáctkrát více pixelů než televizory s rozlišením Full HD.

„Společnost Samsung už řadu let neúnavně pracuje na tom, aby se celé odvětví posunulo ve špičkové kvalitě obrazu vpřed, a představení televizoru QLED 8K s podporou umělé inteligence 8K AI Upscaling je při pohledu do budoucnosti zobrazovacích zařízení nedílnou součástí toho úsilí,“ uvedl Jongsuk Chu, senior viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics. „Nesmírně nás těší, že můžeme Q900R představit spotřebitelům, a jsme přesvědčeni, že jim naše nové modely s podporou 8K poskytnou brilantní barvy, ostrý obraz a dokonalý zvuk.“

Procesor s umělou inteligencí

K reprodukci obrazu v kvalitě 8K je Samsung Q900R vybaven zcela novým procesorem Quantum Processor 8K s využitím principů umělé inteligence. V prvním kroku televizor analyzuje zdrojový obsah a pro následný přepočet do 8K rozlišení ho porovnává s dynamickou knihovnou vzorů, tvarů a barev. Následně použije algoritmus, který nejlépe odpovídá danému obsahu, a provede finální reprodukci obrazu do plného rozlišení 8K.

Ať už uživatel sleduje obsah prostřednictvím streamingové služby, set-top boxu, HDMI, USB nebo dokonce mobilního zrcadlení, Quantum Processor 8K rozpozná a převzorkuje jakýkoliv obsah do rozlišení 8K.

Obrazová kvalita

Kromě toho má Q900R přímé zadní podsvícení Direct Full Array Elite pro zvýšení kontrastu a lepšího podání černé barvy. Lví podíl na zobrazovacích schopnostech panelu pak má integrovaná podrpora HDR 10. Stoprocentní objem barev pak zaručuje přesné zobrazení barev při jakékoli úrovni jasu.

Televizor například rozpozná a analyzuje celou řadu připojených zábavních zařízení, jako jsou audio zařízení připojená přes optický kabel s dálkovým ovladačem One Remote, a pak automaticky přepne zdroj obrazu a audio výstup pro lepší zážitek. Vylepšení se dočkal také režim Ambient, který umožňuje splynutí s pozadím či například zobrazení stavových informací. Kabel One Invisible Connection, který se dodává standardně v délce 5 m, zahrnuje optické i napájecí vedení, a dává tak uživatelům větší svobodu při rozhodování o tom, kam a jak televizor umístit.

Zdroj
TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button