Novinky

Přijde nová dotyková obrazovka až s iPad 4?

Ještě před představením nového iPadu na dnešní keynote se objevily spekulace o možném novém dipleji. Za touto převratnou novinkou, stojí společnost Senseg. Přinášíme vám trochu detailnější pohled na to jak tato technologie funguje. Doufejme, že se objeví v některé přístí generaci.

Patentované řešení Sensegu důmyslně vytváří pocit kontaktu na principu přitažlivosti mezi elektrickými náboji. Vytvořením velmi nízkého napětí tvoří přitažlivou sílu do kůže na prstu. Tím, že moduluje tyto přitažlivé síly mohou být generovány různé pocity. Lze cítit různé povrchy, hrany nebo vibrace. Na rozdíl od mechanických řešení, ať už vibrace nebo piezo řešení, technologie od Senseg je naprosto tichá. Navíc s tímto řešením mají vývojáři naprostou kontrolu nad tím kde a co bude uživatel cítit.

Řešení Senseg se skládá ze tří základních prvků:

  • Senseg Tixel, který aktivuje dotykovou obrazovku pro elektrostatické vibrace
  • Senseg elektronický modul
  • Senseg software

Tixel Senseg

Tixel je prostředníkem, jímž technologie Senseg vysílá elektro-vibrační stimulaci. Je to ultratenký odolný povlak na obrazovace, který dodává bezprostřední účinky. Technologie Tixel může být aplikována na jakýkoliv povrch – plochý nebo zakřivený, tvrdý nebo měkký, průhledný nebo neprůhledný. Protože se nepoužívají žádné pohyblivé součástky lze tuto technologii aplikovat téměř na jakoukoliv velikost.

Elektronika Senseg

Patentovaný elektronický modul Senseg řídí elektrické signály odeslané na povrch Tixel. Elektronika Senseg přizpůsobuje signál pro různé intenzity hmatové citlivosti, pro různé hmatové pocity a zprostředkovává přesné rozlišení po celém povrchu zařízení. S nízkou spotřebou a bez pohyblivých součástí je tento modul spolehlivý po celou dobu životnosti zařízení.

Software Senseg

Software Senseg je kompletní software development kit SDK, včetně rozhraní pro vývoj aplikací API a knihovna efektů, která umožňuje vývojářům obohatit svůj software o hmatové zážitky.

Video v češtině jak technologie funguje si můžete pustit zde:

[youtube VEIjGJVBX2U nolink]

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button