Novinky

Apple zintenzivnil vývoj skládacího iPadu, veřejnosti jej hodlá představit již příští rok

Při pohledu na současnou modelovou řadů iPadů je evidentní, že inženýři dospěli do bodu, kdy přicházet s převratnými vylepšeními, je extrémně náročné. Tablety od Applu jsou hotová zařízení, která sice pořád nabízí určitý prostor k inovacím, nicméně v posledních letech se většina vylepšení soustředila „pouze“ na zvýšení výpočetního výkonu. Podle zdrojů zahraniční redakce DigiTimes to ovšem vypadá, že Apple věnuje vcelku velké úsilí na pracích spojených s vývojem skládacího iPadu.

DigiTimes se v článku odvolává na zdroje z řad dodavatelských řetězců, které jim prozradily, že cupertinský výrobce nyní spolupracuje s řadou společností, které mu mají pomoci přivést na svět skládací zařízení. V zákulisí se hovoří o skládacím iPadu, ale je dost možné, že půjde o zcela nový produkt, který vyšlape cestu nové kategorii jablečných zařízení.

Projekt je údajně v pokročilé fázi vývoje, která už operuje s myšlenkou malosériové výroby, která by měla odstartovat nejpozději na konci příštího roku. Apple pracuje na skládacím iPadu již čtyři roky a za tu dobu měl provést několik designových změn.

Skládací iPad má oživit prodeje

Apple měl údajně v plánu začít vyrábět jako první skládací iPhone, nicméně v průběhu času se rozhodl zaměřit na iPad. Tablety totiž tvoří poměrně malou část prodejů, což znamená, že případné problémy jsou snadněji zvládnutelné a nemusí mít tak závažné následky. Pokud by se totiž ukázalo, že zařízení trápí nějaký problém, tak pokud by šlo o podobně stěžejní produkt, jako je iPhone, na veřejnost by to zapůsobilo jako fatální selhání, a značně by to uškodilo celé značce.

Z dalších zdrojů se proslýchá, že Apple aktuálně musí ještě vyřešit několik překážek, které můžou teoreticky odsunout termín oficiálního představení. Hlavní problém se má týkat pantů a samotného panelu. Projektový tým se totiž obává, že v průběhu používání by mohlo dojít ke zvrásnění displeje. Apple se proto obrátil na firmy Samsung a LG, aby mu poskyty takový displej, který nebude trpět na deformace v místě ohybu. Inženýři navíc stále hledají optimální řešení pantů, které by vyhovovalo přísným požadavkům na spolehlivost. Klíčovým požadavkem je konstrukce s minimem dílů a co možná nejjednodušší konstrukce, která půjde vyrábět v masovém měřítku.

Pokud vše půjde dle očekávání, hromadná výroba by měla být zahájena v roce 2025. Oficiální debut je údajně naplánován na konec příštího roku. Apple si od skládacích iPadů slibuje oživení zájmu ze strany spotřebitelů, kteří si v současné době pořizují nový tablet v průměru jednou za 4 až 5 let.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button