Novinky

iPhone Xr 2 nabídne nejlepší výdrž ze všech doposud představených iPhonů

Rok 2019 se pomalu a jistě dostává do bodu, kdy se začne objevovat čím dál více informací o chystaných iPhonech. Ve středu pozornosti však nejsou pouze vrcholné modely iPhone 11 a iPhone 11 Max. Zákulisní kousek slávy si čas od času utrhne také nástupce iPhonu Xr (recenze), který je mezi uživateli značně oblíbeným modelem.

Další generace iPhonu Xr má dorazit s duální optikou fotoaparátu, kterou pravděpodobně podědí po iPhonu Xs (recenze). To rozhodně zvýší jeho atraktivitu, kterou má údajně posílit také větší akumulátor. Alespoň tak to tvrdí nejnovější spekulace z řad dodavatelských řetězců. Dodávky pro iPhone Xr 2 dostane na bedra čínská společnost ATL, u níž si Apple zadal produkci jednočlánkových baterií s kapacitou 3110 mAh. To je zhruba 5% nárůst vůči kapacitě 2942 mAh, kterou disponuje současný iPhone Xr.

Na první pohled to sice nevypadá nikterak dramaticky, nicméně v konečném důsledku se může iPhone Xr 2 stát iPhonem s největší výdrží. A hned vysvětlím proč. V prvé řadě je třeba poukázat na displej se skromnějším rozlišením, který nemá takové nároky na výpočetní výkon. Dále je třeba počítat s nasazením procesoru Apple A13, který má pokročilejší architekturu a tím pádem opět nižší spotřebu energie.

Dost možná tak Apple drží velmi slibný recept na smartphone, který se pochlubí více než slušnou výdrží na jedno nabití. Na druhou stranu je vhodné dodat, že více než papírové hodnoty rozhoduje praxe. A na tu si budeme muset počkat minimálně do doby, než se první kousky objeví v rukách recenzentů.

Prozatím se alespoň můžete pokochat více než zdařilými rendery iPhonu Xr 2, které má na svědomí grafik Hasan Kaymak.

Zdroj
phonearena
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close