Novinky

ClearTouch: Skleněná klávesnice a myš pro váš Mac

ClearTouch – nová generace periferií?

Multidotyková klávesnice a myš jsou novou generací počítačových periferií. Tyto elegantní, dobře vyrobená zařízení se skládají z kvalitního tvrzeného borosilikátového skla a pevné kovové základny. Jsou navrženy jednoduchou existující technologií a nemají žádné pohyblivé součásti. Obsahují dobíjecí Lithium Polymerové baterie a jsou kompletně bezdrátové. Zvuky “kláves” a osvětlení lze zapnout nebo vypnout podle preferencí jednotlivých uživatelů a navíc jak myš tak klávesnice jsou odolné proti polití kávou. Grafika na klávesnici je z velice slabého filmu, který se na klávesnici “nalepí” pomocí statické elektřiny. K dispozici bude na výběr z různých návrhů a výrobce vytváří online nástroj pro navrhování vlastních designů jak pro myš tak pro klávesnici. Takže jakmile vás starý design omrzí, pouze je sloupnete a vyměníte za jiný. V plánu jsou také díky použití borosilikátového skla, které může mít různé barevné odstíny i limitované edice.

Otevřený software

Je to opravdu tak, software je open source. Pro dosažení plného potenciálu je potřeba každého skvělého nápadu. Představte si myš, kde můžete vybrat objekt a zvětšovat nebo zmenšovat jej tak jako na iPadu nebo otáčet kousky puzzle do správné polohy. Můžete přepínat mezi klasickou nebo numerickou klávesnicí, vyhradit si prostor pro video editaci nebo pro mixování hudby. Funkce jsou limitovány pouze vaší představivostí.

Jednoduchá technologie

Jaká zázračná technologie se tedy za tím skrývá? Upřímně? Naprosto žádná. Celý koncept je postavený na technologii FTIR (Frustrated Total Internal Reflection), do zjednodušené češtiny přeloženo: na odrazu infračervených paprsků, kdy v základně jsou umístěné infračervené diody a světlo z nich se odráží uvnitř skleněného povrchu. Při dotyku skla se změní úhel dopadu paprsků a odrazí se směrem dolů kde je umístěná kamera, která snímá tyto odrazy a předá je softwaru k vyhodnocení. Ten pak výsledek předá vašemu počítači.

Software bude podporovat PC, Mac, Linux a velmi pravděpodobně i iOS. Připojení bude realizováno pomocí Bluetooth. Podle autora projektu jsou právě v době psaní tohoto článku vyráběny první zkušební kusy a první kusy by měly jít do prodeje v průběhu června/července.

Kolik bude tato sranda stát?

Přesná cena není zatím známá, ale když výrobce odstartoval projekt, sliboval všem kteří přispějí $350 jak klávesnici tak i myš. Můžeme jen doufat, že spuštěním sériové výroby cena klesne na přijatelnou úroveň, protože já osobně si dovedu tuto klávesnici velmi dobře představit přes svým iMacem.

Všechny informace budou zveřejněny na webu výrobce www.TransluSense.com, kde se prozatím můžete přihlásit k odběru novinek.

[break]

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

11 Komentáře

 1. Tak, set vypadá pěkně skoro jak z hvězdné brány. Nicméně pro grafika ta myš nebude. Magic mouse je také pěkná, ale na profi grafické aplikace moc použitelná není a to mě moc mrzí.

 2. Klávesnice vypadá pěkně, akorát je hrozně vysoko položená 🙁 To samé myš, kdyby udělali takový touchpad, to už by byla jiná ( i když Trackpadu od Applu se asi nevyrovnají ).

 3. Mys je opravdu vysoko, ale nesmime zapominat, ze jsou to pouze vyrenderovane obrazky. Realita se jeste muze diametralne lisit. Co se porovnani s trackpadem tyka, myslim, ze prave protoze software je open source a bude se dat naprogramovat podle potreb uzivatele, je mozne ze strci cely trackpad do kapsy. Nechame se prekvapit.

 4. Moc pěkné. To je začátek konce klasických kláves 🙂 I mě vlastně nedávno napadla myšlenka, jestli Apple neplánuje z klávesnice odstranit ty mačkátka a nechat celý povrch hladký. Zkrátka vytvořit takový širší Trackpad.. Vše v jednom kousku.

 5. Pro psaní všema deseti to nebude 🙂 zkoušel jsem to tady na ipadu a když pominu fakt, že prostor je menší, tak naprosto chybí orientace hmatem a ruce máš furt ve vzduchu, takže všichni skončíme se syndromem karpálního tunelu – paráda 🙂

   1. No, ale já jsem si odvykl koukat na klávesnici. Dost mě to frustruje. Dokud jsem neuměl psát všema deseti, tak to člověku tak nepřišlo. V době, kdy jsem se to učil a neustále jsem musel koukat na monitor a sledovat, jak mi tam přibývají písmenka, tak jsem z toho měl místama až motání hlavy. Než si člověk zvykl. Dneska jsem nervní i z toho, že už necítím na některých klávesnicích výstupky pro základní prstoklad. Nedokážu si představ psát na něčem, co nemá strukturu, abych se mohl orientovat. Neříkám ale, že to je špatný, to určitě ne. Jen si nedokážu představit, jak s tím fungovat produktivně (tozn. nechci datlovat – datlováním 300 úhozů za minutu nedám).

 6. Mimochodem, nepřipadá vám zvuk merezníku na klávesnici naprosto krásný ? Je radost na něj ťukat. Ve škole s tím otravuji své spolužáky a náramě si to užívám 😀

  1. Připadá. Skoro mám pocit, že bych si měl dojít k sousedovi zespod, který byl schopný přijít v jednu ráno bušit na dveře, že nemůže spát, pro příspěvek na Apple klávesnici. Vzhledem k tomu, že přišel v momentu, kdy jsem nedělal nic jiného, než že jsem psal na svou původní klávesnici (tehdy ještě s PC), domnívám se, že problém s hlukem vyřešila právě již zmíněná hliníková klávesnice s naprosto libovými ultra-nízkými měkkými zdvihy. Skoro není slyšet, že píšu. Miluju jí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button