Novinky

Český Mac opět vstupuje na scénu

Vážení příznivci Českého Macu,

Váš oblíbený jablečný portál se vrátí, opět vstoupí na scénu. Rozhodl jsem se zakoupit portál po dlouhé přípravě, Filip mi dá jistě za pravdu, že jsme o prodeji hovořili již před několika měsíci. Připravil jsem zcela novou vizi celého projektu, který prakticky celý rok stál na jediném místě. Když jsme před více jak dvěmi lety s Filipem začínali chtěli jsme to udělat tak nějak jinak a měli spoustu plánů, dali jsme do toho vše co bylo v našich silách, ale po necelém roce se naše cesty rozešli, vstoupil jsem do podnikání, které mne zcela pohltilo. Filip na to celé zůstal sám a nebylo v jeho silách udržet původní koncept a rytmus, i jemu vstoupily do života nejrůznější situace, které postavily Český Mac na druhou kolej a ponechaly jej svému osudu.

Zatlačme dojemnou slzu a pojďme se podívat na novou vizi Českého Macu v bodech:

  1. Český Mac zůstává Českým Macem, jméno zůstává, mění se brand, který s sebou přinese zcela nové vizuální zpracování logotypu a designu.
  2. Současný design portálu je již mimo mísu, Apple v minulém roce opustil skeumorfismus a vydal se cestou plochého minimalistického flat designu, který velmi rychle pronikl do mnoha grafických odvětví, nejvíce je vliv patrný právě v oblasti web designu. Nový Český Mac ponese minimalistické responzivní pojetí zaměřené na obsah, včetně kvalitních vizuálních materiálů doprovázející jednotlivé příspěvky. Zaměříme se na uživatelský zážitek a přehlednost. Pokud jsem se něco v designu naučil, je to právě nalezení cesty mezi designem a uživatelským zážitkem. Ani jeden z aspektů nesmí být utlačován tím druhým.
  3. Původní obsah bez vyjímky zůstává, on je tím co tvoří Český Mac, proto musí zůstat. Dále bude tvořen obsah zcela nový, který Vám představím po znovu uvedení Českého Macu, ale už v současné době se můžete těšit na mnoho nových kategorií. Pokud mi něco vadí na současném obsahu a na obsahu obdobně zaměřených serverů je to subjektivita jednotlivých autorů. Neustále se setkávám s případy, kdy jednotlivec hodnotí kroky či produkty bez kontextu a pochopení. Mnohé změny v softwaru, hardwaru a službách jablečné společnosti dávájí smysl až po zařazení do myšlenky celého Apple ekosystému, a tak je nutné se na ně dívat a hodnit je přesně tímto způsobem. Cílem nového obsahu je tedy lépe vysvětlit a zpřehlednit produktovou řadu a představit srozumitelně celý ekosystém nikoli lamentovat o tom, zda je ten či onen krok správný. I když mistr tesař se někdy utne.
  4. Kdy? Design logotypu a portálu je hotov, v současné době probíhá jeho nasazení na vývojářské verzi. Současný obsah bude, pokud možno, co nejvíce přizpůsoben novému designu, ovšem u některých případů nastane situace, kdy jednoduše obsah, zejména náhledové obrázky, neodpovídají novému formátu. Přepracovat veškeré příspěvky, kterých je více jak 800, by bylo časově velmi náročné a kontraproduktivní – při pohledu k novému obsahu, na který by jednoduše nebyl čas. Navíc mnohé zdrojové podklady pro původní příspěvky  již nejsou k dispozici. V novém Českém Macu je tedy prioritou zejména nový přehledný obsah. Nový Český Mac bude uveden do provozu do konce července tohoto roku.
  5. Budeme sociální, do hry více zapojíme sociální sítě Facebook a Twitter, přidáme Pinterest a Instagram. Vytvoříme rozsáhlejší komunitu než tomu bylo doposud.
  6. Český Mac nebude soupeřit s ostatními portály s obdobnou tématikou. Není v čem soupeřit, každý nabízí obsah po svém a má k tomu důvody. Naopak Český Mac se otevírá oboustranné spolupráci či zajímavým projektům.
  7. Možnost inzerce bude nadále na Českém Macu dostupná, neboť portál má zajímavý potenciál. Příjmy z portálu budou rozděleny na jeho provoz, rozvoj a část poputuje k potřebným. Nový Český Mac bude provázet zcela nová cenová politika….transparentní a minimalistická.

Již se nemohu dočkat, až Vám představím nový Český Mac

Startujeme již za pár týdnů

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button