Novinky

Apple Watch zachránily stavebního dělníka před vážným infarktem

Ačkoliv Apple Watch nejsou primárně navrženy k monitorování životních funkcí, právě jedna kontrola srdečního tepu na svých hodinkách možná zachránila jednomu stavebnímu dělníkovi život. Když si 62 letý Dennis Anselmo dopřával pauzu, najednou pocítil obrovskou nevolnost, podívat se tak na své nedáno zakoupené Apple Watch, na kterých zjistil velmi alarmující informaci.

Apple-Watch-Heart-Monitor-780x570

Deníku Sun stavař prozradil, že se poté pokoušel asi 10 minut znova pracovat. Za nedlouho ale usoudil, že to není možné, tak si šel znovu odpočinout. Při pohledu na své chytré hodinky pak zjistil, že místo obvykle nízkého tepu, na který byl zvyklý uviděl na svých hodinkách hodnotu 210 tepů za minutu. Přivolaná záchranná služba posléze Anselmovi diagnostikovala podezření na infarkt.

Po operaci se stavař dozvěděl, že pokud by, tak jako možná většina lidí, usoudil, že se jedná o drobnou nevolnost a šel si po práci domů odpočinout, následky mohly být mnohem vážnější. Anselmo také tvrdí, že i když má doma sbírku 35 různých hodinek, od svého prvního infarktu už jiné nenosí.

V budoucnu by však Apple Watch mohly podobných nehodám zabraňovat v mnohem větším měřítku. Apple si totiž nechal patentovat systém několika senzorů, které by v případě nouze samy zavolaly pomoc (článek zde).

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button