Články

Tohle jsou Apple Watch ciferníky, které v redakci používáme nejraději

Poté, co Apple umožnil v novém watchOS 7 sdílení ciferníků, napadlo nás, že bychom se s vámi mohli podělit o naše oblíbené ciferníky, které používáme ze všech nejraději.

Matyáš Himmer

Modulární – mini

Za 5 let použivání Apple Watch jsem vystřídal už nespočet ciferníků. Některé jsem měl nastavené jen několik hodin a jiné jsem používal i třeba několik let. Představím vám jeden z mých neoblíbenějších ciferníků a řeknu vám jak ho používám, co na něm mám rád, a poté vám ho dám k dispozici na stažení. 

Řídím se takovým heslem, že čím více komplikací v ciferníku, tím lépe. Nejsem osoba, která by měla jen prázdný ciferník s hodinami. Na ciferníku musím vždy mít alespoň tři komplikace. Teď už přejdeme na rozbor mého ciferníku.

Zdroj CeskyMac.cz (Autor fotografie Matyáš Himmer)

Jak můžete vidět, používám předlohu ciferníku Modulární – mini. V pravo nahoře mám ručičkové hodiny, protože se mi z nich čte čas příjemněji než z digitálních. Levou vrchní komplikaci mám obsazenou dnešním datem, protože si stojím za tím, že datum na hodinkách nesmí chybět.

Pod datem následuje aktivita, kterou tam mám kvůli tomu, abych věděl zda danou hodinu musím vstát a minutu chodit, nebo mohu pokračovat v sezení. Zkrátka to mám kvůli tomu, abych měl přehled o své každodenní aktivitě. A jako poslední komplikaci, což je ta velká dole, obsazuji srdečním tepem, což je jedna z informací, kterou by si každý uživatel chytrých hodinek měl hlídat. Pokud vás můj ciferník zaujal, stáhnout si ho můžete zde.

Richard Streit

Nike hybridní

Od doby uvedení Apple Watch Series 2 si vždy pořizuji modelovou řadu Apple Watch Nike, která se od ostatních odlišuje několika speciálními ciferníky. Již druhým rokem je mým favoritem ciferník Nike hybridní, který se inspiruje kolekcí sportovního oblečení Windrunner. Stejně jako většina ostatních ciferníků nabízí široké možnosti přizpůsobení. Na ciferníku Nike hybridní mě nejvíce baví podpora až pěti komplikací a perfektní slazení s originálními Nike řemínky. Jako hobby běžec také oceňuji nativní komplikaci pro aplikaci Nike Run Club, kterou používám pro zaznamenávání svých výkonů. Pokud vás můj ciferník zaujal, stáhnout si ho můžete zde.

Zdroj CeskyMac.cz (Autor fotografie: Richard Streit)
Infograf

Mým druhým nejoblíbenějším ciferníkem je Infograf, kam lze naskládat až osm různých komplikací. Jeho služeb využívám zejména v pracovních dnech, kdy jedním pohledem získám přehled nad událostmi z kalendáře, předpovědí počasí či denní aktivitou. Zároveň mi poskytuje rychlý přístup do aplikace Domácnost, skrze kterou ovládám chytré spotřebiče. Pokud vás můj ciferník zaujal, stáhnout si ho můžete zde.

Zdroj CeskyMac.cz (Autor fotografie: Richard Streit)

Dominik Ulč

Kalifornský a Typograf

První dva ciferníky patří i mezi mé nejoblíbenější a mám je na hodinkách nastaveny v 95 % času. Střídám je jen kvůli vzhledu symbolů. Mluvím o ciferníku s názvem Kalifornský, který byl přidán loni ve watchOS 6 a o jedné z letošních novinek – Typograf. Oba tyto ciferníky používám bez jakýchkoliv komplikací. Ukazují jen a pouze čas a datum. Líbí se mi jejich jednoduchost a fakt, že z chytrých hodinek udělají na oko hodinky klasické.

Přece jen pořád jsou to primárně hodinky a jako první chci vidět čas. Nejpoužívanější aplikace totiž spouštím přes Dock. Navíc na AlwaysOn displeji, nejen nových Apple Watch Series 6, vypadají opravdu parádně! Jak Kalifornský ciferník, tak ciferník s název Typograf. Oba dva používám v nové barvě břidlicová. Ciferníky si můžete stáhnout zde a zde.

Memoji

Dalším ciferníkem je další novinka z watchOS 7 a to ciferník Memoji. Ten využívám spíše o víkendech. Je skvělý na odreagování. Veškeré postavičky mají svou animaci a tak při každém zvednutí zápěstí vidíte novou pohybující se postavičku. Co se týče komplikací, využívám zde jen datum a počasí. Ke stažení je ciferník zde.

Zdroj CeskyMac.cz (Autor fotografie: Dominik Ulč)
Sluneční číselník

Čtvrtým a posledním ciferníkem, který používám od příchodu watchOS 6, je Sluneční číselník. Pomocí haptické korunky se můžete kdykoli během dne dívat, jaké postavení bude mít slunce v kolik hodin. Osobně to využívám k fotografování. Přesněji ke sledování zlaté hodinky a možnosti si naplánovat focení už během dne. Tento ciferník je zajímavější i co se týče jednotlivých komplikací. Vzhledem k tomu, že tento ciferníkem využívám jen při focení, mám zde aktivitu, kompas, převýšení a datum. Stáhnout si tento ciferník můžete zde.

Zdroj CeskyMac.cz (Autor fotografie: Dominik Ulč)

David Pravda

Gradient

Z celé škály ciferníků, které Apple aktuálně nabízí, jsem si oblíbil trojici (Gradient, Digitální aktivita a Kalifornský ciferník), které střídám podle aktuální situace. První jmenovaný, tedy ciferník Gradient (barva: Duha, styl č. 3) ale přeci jen převažuje nad všemi ostatními a na displeji mých Apple Watch si ukrajuje nejvíce času. A to především kvůli velkému množství komplikací, které tento ciferník podporuje. Neustále tak mám na očích datum, digitální ukazatel času pro rychlejší orientaci (využívám typicky ráno, kdy je každá minuta vzácná), aktuální teplotu vzduchu (opět nejvyšší využití ráno kvůli výběru správného oblečení) a Aktivitu.

Zdroj CeskyMac.cz (Autor fotografie: David Pravda

Jako pomyslnou třešničku na dortu jsem si nechal detailní zobrazení srdečního tepu, které zaujímá výsostní postavení na vrchní straně analogových hodin. A proč? Za prvé protože jsem teprve nedávno začal trochu sportovat a baví mě sledovat klesající tendenci klidové tepovky. A za druhé, tento ciferník je prakticky jediný, který umožňuje zobrazení tolika informací, navíc s detailem zmiňované aktuální srdeční frekvence. Možná si teď klepete na čelo, vždyť tepovou frekvenci podporuje každý ciferník. To ano, ale jen ve formě ikony srdce. Pokud se tedy chci podívat na aktuální tep nebo dejme tomu tep, který jsem měl před několika minutami, znamená to další zbytečný úkon ve formě kliknutí na danou ikonu.

Kombinace analogového zobrazení hodin s možností nahlédnutí na přesnější digitální čas ve formě tohoto ciferníku mě zkrátka baví. Duhová varianta poté jen podtrhuje jednoduchost a originalitu daného ciferníku a konec konců dodává všedním dnům alespoň trochu toho správného barevného nádechu. Ciferník si můžete stáhnout zde.

A jaké jsou vaše nejoblíbenější ciferníky? Dejte nám vědět v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button