Novinky

Apple těsně porazil Samsung v indexu spokojenosti zákazníků

Každý rok probíhá na americkém území průzkum, jehož cílem je sestavení žebříčku spokojenosti uživatelů s chytrými telefony. Výzkumu se zúčastnilo přes 12 700 respondentů z různých koutů USA. Zatímco v roce 2015 se Apple dělil o první příčku s jihokorejským Samsungem, letos si o jedno procento polepšil a usadil se tak na pomyslném vrcholu. Třetí místo si vydobylo Lenovo (Motorola) následované HTC a LG.

overall

Nutno však podotknout, že dotazovaní zákazníci hodnotili pouze vnímání značky a celkovou spokojenost. Při konkrétním srovnání produktů se situace obrátila ve prospěch Samsungu. S výsledkem 86 % obsadil první příčku phablet Samsung Galaxy Note 5 následovaný iPhone 6s Plus (85 %). Z tabulky lze vyčíst také jednu zajímavou informaci, která jasně hraje ve prospěch modelů s větší úhlopříčkou displeje. První čtyři místa totiž patří zařízením z kategorie phabletů.

models

ACSI po zveřejnění výsledků mimo jiné prozradila, že spotřebitelé jsou se svými smartphony nadmíru spokojeni a veškeré negace směřují pouze k nedostatečné výdrži na jedno nabití. Přestože Apple obsadil první místo v celkovém hodnocení, 1% náskok není nikterak závratný a odraží nižší zájem o současnou generaci jablečných smartphonů. Jestliže bude tento trend pokračovat, dost možná bude muset pomyslné žezlo předat svému největšímu rivalovi z Jižní Koreje.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button