Novinky

Apple připravuje bezdrátová sluchátka AirPods pro iPhone 7. Uživatelé zuří a zakládají petici za záchranu 3,5mm jacku

Přestože do září a představení nového modelu iPhone 7 zbývá dostatek času, internetovými médii se začínají šířit první informace odhalující klíčové vlastnosti. Jednou z nejvýraznějších změn se údajně stane absence 3,5 audio konektoru pro připojení sluchátek. Tuto predikci nedávno potvrdily dodavatelské řetězce a další zdroje napojené na kalifornského výrobce. Namísto drátových sluchátek se Apple rozhodl pro vývoj zcela nového audio příslušenství v podobě bezdrátových pecek. S nejvyšší pravděpodobností půjde o prémiová sluchátka, pro něž si kalifornská společnost registrovala ochrannou známku AirPods.

iphone7_1

Pokud se neoficiální zvěsti zakládají na pravdivých informacích půjde o dvě samostatná sluchátka, jejichž dobíjení bude probíhat bezdrátově a za pomoci speciálního pouzdra. I přes minimalistický design nemá chybět mikrofon pro vyřizování hlasových hovorů či systém k potlačení okolních ruchů. S tím se pochopitelně nehodlá smířit početná část uživatelů, jenž dala vzniknout petici za zachování 3,5mm audio vstupu, podpořit ji můžete na této stránce.

iPhone7

Zatím není zcela jasné, zda AirPods budou součástí prodejního balení, nebo půjde o doplňkové příslušenství, za které si Apple nechá dodatečně zaplatit. Absence jacku na sluchátka dovolí, aby iPhone 7 byl opět tenčí než jeho předchůdce. Mimo to se počítá s integrací hydroizolačního systému zvyšující odolnost vůči vniknutí vody k citlivé elektronice.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Jasně skvělej nápad, z telefonu udělat žiletku a starat se o další baterku 🙁 Apple se zbláznil a vzdaluje se mým představám a požadavkům čim dál víc 🙁 Ideální tloušťku (možná i rozměry) měly iPhony 4 a 5. K čemu mi bude kovovoskleněná přísavka na stůl, kde si navíc nebudu nikdy jistej jestli mi budou sluchátka hrát ? (vytahnu je z batohu 5x do roka)

    1. Me se zase predstava bezdratovejch sluchatek a vyrazeni audio jacku libi. Jednoduse to je pokrok, kterej nezdtavime. Pokud ty sluchatka vydrzi dlouho nabity a iPhone bude diky tomu vodotesnej, prijde mi to jako dobrej napad. Jen se bojim aby ty airpods nebyly prodavany zvlast 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button