Novinky

Apple představil Apple Watch Series 5: Keramika, titan a Always-On displej

Nové aplikace

Nebyl by to Apple, kdyby se hned na úvod nemluvilo o zdraví. Hodinky nabídnou tři nové aplikace spojené se zdravím, který přinese nový WatchOS 6. První z nich dokáže změřit okolní ruch a v případě jeho vysoké hodnoty uživatele upozornit. Pro dámy si Apple připravil aplikaci, ve které najdou přehled o svém menstruačním kalendáři. Došlo samozřejmě i na vylepšení aplikace pro měření srdečního tepu.

Kromě zdravotních aplikací přibyde do hodinek ještě aplikace kompas, která pomůže při orientaci na mapě nebo při hledání hvězd. Apple mimo to vylepšil i svou SOS funkci a detekci pádu, která by nyní měla být ještě přesnější.

Always-On displej

Něco, co málokdo čekal se odehrálo na poli displeje. Ten bude opět OLED a dostupný ve stejných velikostech. Nově ale dostane funkci Always-On. Ta umožní sledování času nebo přehledu při sportovní aktivitě bez nutnosti hodinky otočením zápěstí rozsvítit.

Co se týká baterie, slíbeno bylo, že hodinky vydrží 18 hodin provozu na jedno nabití. Naprosto stejnou hodnotou se mimochodem chlubí i Apple Watch Series 4. To znamená nabíjení každou noc, na což jsou majitelé jablečných hodinek zvyklí.

Keramická a titanová varianta

Apple Watch Series 5 přicházejí ve dvou nových variantách. První z nich je keramická bílá verze, která byla vynechána v minulé generaci a nyní opět ožívá. Další novou dostupnou variantou bude titanová verze. Tu bude možné objednat v elegantní černé.

K dispozici bude známá Nike verze hodinek a opět i Hermés. Nové verze hodinek samozřejmě přinesly i nové řemínky.

Cena a dostupnost

GPS model hodinek bude dostupný od 399 dolarů, což je zhruba 11 300 Kč i s DHP. Další variantou je eSIM model, za který si Apple řekne 499 dolarů, v přepočtu zhruba 14 000 Kč.

Hodinky si uživatelé mohou předobjednat okamžitě po konferenci. K dispozici budou 20. září. S příchodem nové generace, se Apple rozhodl zlevnit předloňský model Series 3, a to na 199 dolarů, tedy asi 5 500 Kč.

Apple představil nový iPhone 11. Ve znamení fotoaparátu a poprvé s přívlastkem Pro

 

Štítky

Dominik Lipavský

Sympatie k Apple produktům se u něj poprvé začaly projevovat s příchodem iPhonu 6. Do té doby zapřísáhlý uživatel Lumií tehdy poprvé okusil sladkou chuť nakousnutého jablka. Navzdory oblibě těchto produktů dokáže ocenit a uznat i konkurenční zařízení. Čas mimo klávesnici nejraději tráví se svou drahou polovičkou nebo jednoduše odpočinkem.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close