Novinky

Apple představí po boku nových MacBooků Pro ještě špičkově vybavený Mac mini s procesorem M1X

Apple stihnul vypustit hned několik počítačů, které využívají novou architekturu procesoru, respektive čipsetu Apple M1. Aktuální verze modelů MacBook Air, 13” MacBook Pro či Mac mini se těší obrovskému zájmu, nicméně náročnější uživatelé stále čekají na svou příležitost. Všechny Macy s M1 totiž spadají do kategorie vstupních zařízení, ty skutečně výkonné Macy mají teprve přijít. Z nejrůznějších zdrojů k nám přichází informace o chystaném 14” a 16” MacBooku Pro, který má údajně pohánět zbrusu nový procesor M1X. Podle dobře informovaného Marka Gurmana to ovšem nebudou jediné novinky s tímto čipsetem. Stejné srdce má totiž dostat také aktualizovaný Mac mini, jehož premiéra se očekává v horizontu nejbližších měsíců.

O špičkově vybaveném Macu mini se spekuluje již delší dobu. První zvěsti se objevily ještě před uvedením varianty s M1 čipsetem, která patří mezi aktuálně nejoblíbenější počítače s logem Applu. Mark Gurman na toto konto dodává, že špičkově vybavený Mac mini nejspíše dorazí po boku 14” a 16” MacBooku Pro. Stejně jako zmíněné laptopy, také Mac mini má disponovat lepší portovou výbavou a nemá chybět ani napájecí kabel s magnetickou koncovkou.

Řada uživatelů používá Mac mini k vývoji softwaru, úpravě videí či jiným náročným úkonům. Apple si to velmi dobře uvědomuje a proto chce nabídnout této klientele adekvátní verzi, která ji dokáže plně uspokojit. Pokud jde o design, ten by měl z velké části kopírovat stávající šasi. Rozdílem však bude horní strana, která má být údajně z plexiskla. Tato informace ovšem vychází z úniků, které popisují předprodukční prototypy, takže finální design tomu nemusí vůbec odpovídat. Stejně jako nové MacBooky Pro tak i Mac mini by měl dorazit ještě do konce letošního roku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button