Novinky

Konec léta bude pořádně nabitý. Apple představí 14palcový a 16palcový MacBook Pro již v září

Po kratší odmlce se objevují další zvěsti o nové generaci MacBooků Pro, které se mají údajně objevit ještě v letošním roce. S novou várkou informací tentokrát přichází redakce webu DigiTimes, podle níž hodlá Apple představit 14“ a 16“ MacBook Pro již v průběhu září.

S ohledem na masivní investice Applu do mini-LED displejů a řadě dalších indicií to navíc vypadá, že oba nové MacBooky Pro se pochlubí obrazovkami právě s touto technologií. Zdroj zprávy dále hovoří o tom, že chystané MacBooky přinesou řadu radikálních novinek, respektive s ohledem na dosavadní modely má jít o nejzásadnější změnu za posledních několik let.

To v jistém smyslu koresponduje z dříve publikovanými úniky, které ohlašovaly přepracovaný design a zajímavé změny v oblasti výbavy. Od nových MacBooků Pro se očekává, že nabídnou také bohatší konektorovou nadílku, která má krom tradičního USB-C rozhraní zahrnou čtečku paměťových SD karet a dokonce HDMI port.

Foto: macrumors

Nová má být také konstrukce, která ponese kontury současného designového jazyka, jaký Apple používá u nových iPadů a iPhonů. Srdcem obou MacBooků se stane další generace vlastního čipsetu (M2?), který nabídne mnohem vyšší výkon v oblasti pro zpracování grafiky. V případě 14“ MacBooku Pro známe dokonce i kapacitu integrovaného akumulátoru, která má činit 6 068 mAh, což v kombinaci s perfektním odladěním hardwaru a softwaru bude jistě znamenat dlouhou výdrž. Velmi příjemně zní také návrat MagSafe napájecího konektoru, který byl dlouhé roky poznávacím znamením všech laptopů nesoucí logo Applu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button