Novinky

Konec léta bude pořádně nabitý. Apple představí 14palcový a 16palcový MacBook Pro již v září

Po kratší odmlce se objevují další zvěsti o nové generaci MacBooků Pro, které se mají údajně objevit ještě v letošním roce. S novou várkou informací tentokrát přichází redakce webu DigiTimes, podle níž hodlá Apple představit 14“ a 16“ MacBook Pro již v průběhu září.

S ohledem na masivní investice Applu do mini-LED displejů a řadě dalších indicií to navíc vypadá, že oba nové MacBooky Pro se pochlubí obrazovkami právě s touto technologií. Zdroj zprávy dále hovoří o tom, že chystané MacBooky přinesou řadu radikálních novinek, respektive s ohledem na dosavadní modely má jít o nejzásadnější změnu za posledních několik let.

To v jistém smyslu koresponduje z dříve publikovanými úniky, které ohlašovaly přepracovaný design a zajímavé změny v oblasti výbavy. Od nových MacBooků Pro se očekává, že nabídnou také bohatší konektorovou nadílku, která má krom tradičního USB-C rozhraní zahrnou čtečku paměťových SD karet a dokonce HDMI port.

Foto: macrumors

Nová má být také konstrukce, která ponese kontury současného designového jazyka, jaký Apple používá u nových iPadů a iPhonů. Srdcem obou MacBooků se stane další generace vlastního čipsetu (M2?), který nabídne mnohem vyšší výkon v oblasti pro zpracování grafiky. V případě 14“ MacBooku Pro známe dokonce i kapacitu integrovaného akumulátoru, která má činit 6 068 mAh, což v kombinaci s perfektním odladěním hardwaru a softwaru bude jistě znamenat dlouhou výdrž. Velmi příjemně zní také návrat MagSafe napájecího konektoru, který byl dlouhé roky poznávacím znamením všech laptopů nesoucí logo Applu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close