Novinky

Apple by mohl letos představit rovnou dva modely iPhone SE 2

Zní to neuvěřitelně, ale od uvedení modelu iPhone SE utekly téměř 4 roky. Přes své stáří se „es-éčko“ těší stále veliké oblibě u uživatelů, kteří si libují v jeho kompaktních rozměrech. V podstatě se tedy ani není čemu divit, že stejná část obecenstva nepřestává doufat v legitimního nástupce.

Nejnovější informace o připravovaném iPhonu SE 2 tentokrát přichází z dodavatelského řetězce. A jsou to vskutku překvapující zprávy. Apple údajně chystá rovnou dva levné iPhony, které od sebe bude odlišovat úhlopříčka displeje. První variace iPhone SE 2 údajně dostane 5,5“ LCD displej, druhý model se má pochlubit rovnou 6,1“ úhlopříčkou. To je ovšem tak trochu v rozporu s predikcemi uznávaného analytika Ming-Chi Kua, podle něhož iPhone SE 2 dostane 4,7“ obrazovku.

Nejnovější únik dále potvrdil již dříve avizovaný design převzatý z iPhonu 8, který doplní vnitřnosti z loňských modelů. S nejvyšší pravděpodobností to bude znamenat, že iPhone SE 2 podědí fotoaparát po iPhonu XR. Srdcem smartphonu se stane čipset A13, kterému budou k ruce 3 GB operační paměti.

Recyklovaná konstrukce bude znamenat také to, že iPhone SE 2 bude využívat starší typ zabezpečení, respektive pod displej se nastěhuje domovské tlačítko s dobře známou čtečkou otisků Touch ID. K oficiálnímu představení má dojít na sklonku letošního roku. V zákulisí se ovšem objevují také zvěsti o tom, že premiéra by mohla přijít podstatně dříve, konkrétně již na jarní konferenci Applu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close