AktualityNovinky

Apple představí vlastní automobil za dva roky. Zajímá vás, co od něj můžeme čekat?

Spekulace ohledně projektu Titan se médii šíří již několik měsíců. V podstatě již není pochyb o tom, že Apple skutečně připravuje vlastní automobil, jehož premiéry se dost možná dočkáme již v roce 2019. Kalifornský výrobce začal s pomyšlením na vstup do automobilového průmyslu koketovat již v únoru. Tým odborníků na autonomní systémy, pohon a další oblasti se skládá z 600 pracovníků, kteří aktuálně hledají vhodná řešení, jak odvážnou vizi přetvořit do reálného produktu. Podle zahraničního deníku WSJ se Apple setkal již s vládními zástupci za účelem přezkoumání legislativních možností.

18ncsqvtz4ojujpg

Díky tomu došlo k upuštění od autonomní verze, která by zvládla přemístění z bodu A do budu B bez zásahu řidiče. Všechny studie zatím počítají s pohonem na elektřinu, což přímo koresponduje s dřívější návštěvou Tima Cooka v automobilce BMW, kde mělo dojít k uzavření klíčového partnerství. Připravovaný vůz má údajně využívat řadu součástek z modelu i3, který u motoristických novinářů získal řadu pochval za zpracování a technologickou vyspělost.

bmw-i3-concept-12Budoucí “Apple Car” má údajně využívat řadu technologických řešení z modelu BMW i3

Je tedy velice pravděpodobné, že Apple sáhne po šasi tvořeného monokokem z uhlíkových vláken a stejném pohonném ústrojí. S ohledem na možnosti současných elektromobilů půjde o městské vozítko kompaktních rozměrů, ovšem napěchované tou nemodernější elektronikou. Jakých vymožeností se od Applu dále dočkáme, je prozatím otázkou na křišťálovou kouli.

Apple-Has-Been-Working-on-a-Car-for-A-Year-WSJ-473166-2

Jestliže je debut skutečně naplánován v horizontu následujících dvou let, rozhodně se nemůže jednat o produkt vycházející pouze z režie Applu. Vývoj automobilu je nesmírně nákladnou a komplexní záležitostí, jenž zaběhlým výrobcům trvá řadu let.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button