AktualityNovinky

Zaměstnanec Apple Storu okradl Apple o milion dolarů

Zaměstnanec new yorského Apple Storu byl dnes obviněn z okrádání svého zaměstnavatele. Společnosti Apple měl totiž způsobit škodu asi jeden milion dolarů. Tuto úctyhodnou částku navíc dokázal nakrást nikoliv v produktech, ale v dárkových kartách. Na celý případ se přišlo díky internímu šetřování, které vedlo až k tomuto konkrétnímu obviněnému zaměstnanci. Přesná škoda byla vyčíslena na 997 000 dolarů. Vyjádřeno v dnešním kurzu tedy asi 23 milonů korun. Na celou událost upozornila jako první americká televizní stanice NBC.

14652-10363-151020-Queens-l

Vynalézavý pracovník dokázal svého zaměstnavatele ošálit tak, že dárkové karty nakupoval pomocí falešných kreditních a debetních karet. Za zvýhodněnou cenu potom ukradené zboží prodal třetí straně. Podle stanice NBC prodával tento “koumák” dárkové karty za desetinu ceny. Pokud je tomu opravdu tak, znamenalo by to, že se zmíněný zaměstnanec obohatil “pouze” o 100 000 dolarů. Je však logické, že Apple bude celou události považovat za škodu v hodnotě 1 milionu dolarů. Ironií však je, že jméno obviněného výtečníka je Ruben Profit. Což v překladu znamená zisk. Tato náhoda mu však už příliš nepomůže, podle amerických zákonu mu totiž nyní hrozí až 15 let vězení.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button