Novinky

Podívejte se na profesionální rozborku nového MacBooku Pro s M2 Pro za pomoci oficiálního Apple návodu

  • Nový MacBook Pro se uvnitř prakticky neliší od svého předchůdce
  • Oficiální návod návod na opravu zahrnuje zajímavé doporučení
  • Možnosti oprav zůstanou i nadále značně limitované

Společnost iFixit je obecně známá detailními rozborkami všech nových Apple produktů. Nejnovější MacBook Pro s čipem M2 Pro/Max se nestal výjimkou a záhy po uvedení do prodeje se jeden kousek objevil také na „pitevním stole“ této firmy. Tentokrát se však v iFixit rozhodli pro odlišný přístup. K rozebrání MacBooku použili oficiální návody, které poskytuje samotný Apple v rámci programu samoobslužných oprav.

Samotné rozebrání MacBooku Pro neodhalilo žádné velké překvapení. Když vynecháme novou generaci čipů, letošní generace se prakticky v ničem neliší od svého předchůdce. Co se týče samotného návodu, je třeba poznamenat, že iFixit použili verzi pro MacBook Pro s M1 Pro čipem, jelikož verze pro aktuální řadu není ještě dostupná. Nakonec se ale ukázalo, že s ohledem na identické rozložení součástek, to nepředstavovalo žádný problém.

foto: iFixit

Vlevo základní deska čipem M1 Pro, vpravo letošní verze s M2 Pro

Opravy jedině s displejem přes hranu stolu

Jak poznamenává iFixit, oficiální Apple návod na rozebrání Macu obsahuje mnoho bezpečnostních upozornění. Koneckonců se není ani čemu divit, jelikož uživatelé se dostávají do styku s řadou citlivých součástek a dalších komponent, které mohou způsobit zranění. Další plusové body si návod odnáší za velmi dobré zpracování, které je srozumitelné a snadno pochopitelné. Zároveň obsahuje nečekanou radu, abyste Mac opravovali displejem mířícím přes hranu stolu. Jde o doporučení, které má zamezit tomu, aby se uživatel během práce nedotýkal baterie.

Závěr rozborky je tradičně zakončen hodnocením opravitelnosti, které u letošní generace činí 5 bodů z 10. Za stržením bodů stojí obligátní fakt, že většina klíčových komponent je natvrdo připájena k základní desce, respektive je součástí čipsetu. Pokud tedy dojde k chybě na úrovni operační paměti či interního úložiště, bude znamenat výměnu celé desky. Celé video z demontáže včetně komentáře si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Hlavně bacha na záruku. Mě na Czc vyvedli z omylu, že mě záruka trvá i nadále, potom když jsem u nich dokoupil RAM do notebooku, který je také od nich a sám si RAM doma doinstaloval. To že je to triviální, nikoho nezajímá. Bylo mi v diskuzi vysvětleno, že otevření = ztráta záruky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button