AktualityNovinky

Po hlasité kritice filmu Steve Jobs přichází slova chvály od bývalého CEO Applu

Již tento pátek vstupuje do světových kin další film, který pojednává o životě zakladatele společnosti Apple. Tentokrát je pojmenován přímočaře – Steve Jobs.  Jelikož vedl hlavní hrdina filmu poměrně kontroverzní život, je zcela přirozené, že se s novým snímkem zvedla jak vlna nadšení, tak kritiky. Se silným nesouhlasem přišla například vdova po Stevu Jobsovi, která se snaží další promítání sabotovat. Také současný CEO Applu Tim Cook se nechal slyšet, že jeho bývalý šéf nebyl vyobrazen tak, jak si ho on osobně pamatuje. Podle jeho názoru jde pouze o další z mnoha pokusů o zviditelnění a využití slavné značky a jména k prostému obohacení.

100271275-john-sculley-cnbc.1910x1000

Další Steve, v historii jablečné společnosti neméně důležitý, je naopak se snímkem spokojen. Wozniak se na filmu dokonce podílel jako odborný konzultant. Woz dále uvedl, že tvůrci podle něj odvedli znamenitou práci a věrně vykreslili Jobsovu osobnost. Nyní se se slovy chvály přidává také John Sculley, rovněž bývalý šéf tohoto počítačového gigantu. Pro deník Wall Street Journal mimo jiné uvedl, “Je to mimořádná podívaná. Jeho perfekcionalismus byl neoddělitelnou součástí jeho osobnosti. […] Mladý Steve Jobs měl úžasný smysl pro humor. Na mnoha setkáních byl velmi příjemný. Velmi se staral o lidi, kteří pro něj pracovali a měl dobrou osobnost. Jenže toto nejsou aspekty jeho života, na které se tento film soustředí”.

Na objektivní posouzení tohoto rozporuplného filmu si my v České Republice ještě ovšem budeme muset počkat. V tuzemských kinech se totiž snímek Steve Jobs objeví až 12.11.2015.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button