AktualityNovinky

Otec mobilních telefonů si o iPhonu 6s myslí, že je nudný

Muž, který v podstatě vynalezl mobilní telefon se nedávno nechal slyšet, že iPhone 6s je nudný. Apple prý nepředstavil nic, co by měla člověka nadchnout. Jedná se o Martina Coopera. Tedy muže, jehož jméno je spojeno se společností Motorola. Proslavil se také tím, že v roce 1973 provedl historický první bezdrátový telefonát přímo z jednoho z new yorských chodníků. Pan Cooper se o jablečné novince rozpovídal pro server GeekWire. “Každý rok se trápí s tím, aby nová generace přinesla něco zajímavého. Trochu to zvětší, tady přidají více pixelů, jinde zase více Megahertzů, ale lidi to prostě nezajímá. Podle mě je budoucnost v softwaru. Musí příjit na způsob jak mobilní telefon učinit nezbytným.” 

martin_cooper

Tato slova nebudeme subjektivně posuzovat, je na každém jedinci, jestli s nimi souhlasí nebo nikoli. Kus pravdy ale Cooperovi nelze upřít v dalším výroku. Řekl totiž, že dnešní mobilní telefony jsou spíše o pohodlí než o nutnosti. Svou myšlenku dále rozvádí. “Ačkoliv je pro nás smartphone velmi důležitý, najdeme v něm velmi málo nezbytných funkcí. Jsou spíše o pohodlí, prostě byste bez nich mohli žít. Nezbytný znamená, že bez něj byste zemřeli. Například zařízení, které vás varuje před infarktem, je nezbytné. To je směr, kterým by se mělo celé odvětví vydat.” Otec mobilních telefonů si také myslí, že virtuální realita se stane velmi podstatnou součástí našich životů.

A co si o nezbytnosti vašeho mobilního telefonu myslíte vy? Podělte se s námi o váš názor v diskuzi pod článkem.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button