AktualityNovinky

Apple otevřel největší Apple Store na světě. Nejen rozlohou připomíná park

Společnost Apple otevřela největší prodejnu Apple Store na světě. Podle dřívějších předpokladů je umístěna v dubajském nákupním centru Mall of Emirates. Prodejní plocha činí těžko představitelných 4600 metrů čtverečních a její interiér ctí novou filosofii vycházející z přírodních materiálů a navození harmonických pocitů.

Snímek obrazovky 2015-10-29 v 18.34.44

Na designu nové generace poboček Apple Store se přímo podílel Jony Ive, který je znám svou posedlostí pro funkční minimalismus. Stejně jako v Bruselu zde vévodí živé stromy, stěna z živých rostlin a projekční zeď sloužící k prezentaci nových produktů. Podobně jako v ostatních částech světa nesmí chybět obří prosklené plochy či speciální stoly s dotykovými prvky.

Slavnostní otevření se odehrálo za přítomnosti početné skupiny novinářů, kteří se záhy začali dělit o své pocity prostřednictvím videí nahraných na server YouTube. Kromě Dubaje se vlastního Apple Storu dočkali i obyvatelé nedalekého Abu Dhabi, který je však mnohem skromnější.

Snímek obrazovky 2015-10-29 v 18.35.36

Apple otevřením zmíněných prodejen odstartoval své tažení do nového regionu, kde existuje zajímavý potenciál pro další růst. Kalifornský výrobce plánuje v následujícím roce otevřít další pobočky a nám proto nezbývá než doufat, že jednu z nich umístí i do naší kotliny.

csflmmju8akc0fl-large

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button