AktualityNovinky

Nabourejte se do iOS 9 a získejte milion dolarů

Několik dní po tom, co se na veřejnost dostala aféra o několika stovkách aplikací v Appstoru, které měly obsahovat Malwar vyhlásila bezpečnostní firma Zerodium velmi zajímavou výzvu. Komu se podaří hackout nově představený iOS 9, získá jeden milion dolarů. Zerodium uvedlo, že částku jsou ochotni vyplatit vícekrát, ne však více, než tři krát. Pro přiznání nároku na lákavou cenu musí programátor prokázat, že dokáže vzdáleně převzít kontrolu nad iPhonem nebo iPadem běžícím na iOS 9. Jak toho dosáhne, jestli pomocí webového prohlížeče, nebo infikované aplikace už je na něm. Nabízí se dokonce možnost nákazy telefonu přes prostou textovou zprávu.

Develop a way to hack into iOS 9 and earn $1 million

Společnost Zerodium má v plánu takto zlepšit své služby. Je totiž dodavatelem softwarových řešení pro vlády napříč světem. Nezpečnost je pro ni tedy nadevše důležitá. „Vzledem k vzrůstajícím počtům hackerským útokům a velkému množství různých platforem je nyní iOS tím nejbezpečnějším operačním systémem. To však neznamená, že vám zde nehrozí riziko. Znamená to pouze, že iOS je v současnosti software, který se nejhůře nabourává. Proto jsme přišli s touto výzvou, abychom zalepili i poslední existující skulinku.“ Říka zakladatel firmy Chaouki Bekrar.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button