Novinky

Kdy jindy, když ne teď. Instagram plánuje spustit novou sociální síť, konkurovat bude Twitteru

Sociální síť Twitter prochází poměrně turbulentním obdobím. Po převzetí firmy Elonem Muskem se uživatelé rozdělují na dva tábory. Zatímco jedna skupina vidí v novém majiteli příležitost, jak z Twitteru udělat lepší sociální platformu, druhá strana barikády neskrývá své znechucení a modrému ptáčkovi věští pomalou a bolestivou smrt. Tak či onak, Twitter brzy dostane nového šéfa, respektive šéfku, kterou dost možná nečeká lehký start.

Twitter by se totiž mohl dostat do situace, kdy bude muset čelit výzvě v podobě odražení nového vyzyvatele. Podle úniků z interní komunikace chce Instagram údajně spustit novou “textovou sociální platformu”. Tuto informaci jako první vypustila Lia Haberman, a zároveň doplnila o část marketingové prezentace.

Slajd neprozrazuje název služby, ale označuje ji jako novou textovou aplikaci Instagramu pro konverzace. Dále se zde uvádí, že uživatelé Instagramu budou moci vytvářet texty (o délce až 500 znaků) a připojovat k nim fotografie, videa a odkazy.

Uniklý materiál mimo jiné prozrazuje, že uživatelé mohou rozhodnout, kdo může odpovídat na jejich zprávy, případně jaké účty je budou moci zmiňovat. Zbylé zásady prakticky kopírují současná pravidla Instagramu. Je také zajímavé, že podle Instagramu bude nově chystaná síť kompatibilní s dalšími aplikacemi, jako je například Mastodon.

Vizualizace rozhraní až nápadně připomínají mobilní aplikaci Twitteru

Instagram, potažmo Meta evidentně cítí příležitost, jak využít situace kolem Twitteru, který je plný nespokojených uživatelů. Velká část z nich přitom na Twitteru zůstává pouze z toho důvodu, že nenašla vhodnou alternativu. Pokud by nová sociální síť nabídla citlivě nastavený způsob moderace, přívětivé rozhraní a zbytečně by nezasahovala do organických dosahů publikovaného obsahu, měla by rozhodně šanci uspět.

Jak vnímáte představu nové sociální sítě a ocenili byste alternativu k Twitteru? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button