Novinky

Meta následuje Twitter. Zavádí zpoplatnění ověřených účtů na Facebooku a Instagramu

Nedlouho poté, co Elon Musk na Twitteru zavedl zpoplatněné ověření účtů, příchází s podobnou novinkou i Meta. CEO Mark Zuckerberg zveřejnil skrze svůj oficiální účet informaci o spuštění nové funkce Meta Verified. Ta za cenu 12 dolarů měsíčně (15 dolarů v případě aktivace skrze iOS), uživatelům Facebooku a Instagramu nabídne ověřovací modrou fajfku u názvu profilu a přímý přístup k oficiální podpoře. Toto ověření by mělo zajistit zvýšení autenticity a bezpečnosti, a zároveň sloužit jako ochrana proti předstírání identity.

Pro ověření bude nutné uvést údaje některého z dokladů (občanský průkaz, pas atp.), ve hře je však i elektronické ověření, jako například bankovní identita. Detaily pro uživatele z ČR prozatím nejsou známy, jelikož služba bude spuštěna v prvním kroku pouze v v Austrálii a na Novém Zélandu, a to příští týden. Další země by však měly brzy následovat.

foto: unsplash | Annie Spratt

V porovnání s obdobnou funkcí Twitter Blue jde však o méně muziky za více peněz. Elon Musk totiž na Twitteru nabízí ověření pouze za 8 dolarů měsíčně. Za tuto cenu mimo fajfky na profilu uživatelé získávají funkci záložek, možnost úpravy tweetů v následujících 30ti minutách od zveřejnění, profilové obrázky NFT, délku příspěvků až 4 000 znaků, omezení zobrazování reklamy a další výhody. Uvidíme, zda v budoucnu služba Meta Verified svůj seznam výhod rozšíří o další funkce.  Bude zajímavé sledovat i ohlasy na aktuální formát.

Používáte nebo planujete používat ověření na některé ze sociálních sítí?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button