Novinky

Na zprávy z Messengeru již brzy z Apple Watch neodpovíte. Aplikace pro watchOS končí

V případě, že používáte aplikaci Messenger od Facebooku na svých Apple Watch, určitě zbystřete. Vypadá to, že od 31. května 2023 letošního roku vám možná přestane fungovat. Alespoň je to uvedeno ve zprávě, kterou obdrželi někteří uživatelé jablečných hodinek v posledních dnech.

Ač to společnost Meta v čele s Markem Zuckerbergem prozatím neoznámila oficiálně, konec aplikace se pravděpodobně blíží. Důvod tedy zatím neznáme, nicméně Messenger není první aplikací která z watchOS v posledních měsících zmizela. V minulém roce to byl například i oblíbený Telegram. Zprávy tedy bude možné i nadále číst prostřednictvím nativních notifikací, už ale bez možnosti jakékoli přímé reakce. K tomu bude potřeba do ruky vzít iPhone, což není tak pohodlné a zabere to přece jen více času. Zároveň se vám zprávy nezobrazí v případě, že hodinky nejsou spárovány s telefonem, což do teď také možné bylo.

Zdroj: Unsplash – Brett Jordan

Na druhou stranu do zveřejnění oficiální informace ze strany Facebooku ještě nic není jisté. Zpráva o ukončení fungování aplikace totiž nepřišla všem a může se tedy stát, že bude k odebírání celosvětově docházet postupně a 31.5. začne teprve první vlna.

Letos bychom se však měli dočkat jubilejní desáté verze watchOS 10, která by měla přinést zatím největší množství novinek a vylepšení, včetně nové sady API. Ta by mohla motivovat vývojáře k opětovnému navrácení k vývoji aplikací pro Apple Watch.

Používáte aplikaci Messenger na svých Apple Watch? Jak moc její odstranění ovlivní komunikaci skrze vaše zápěstí?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button