Novinky

Musk nakonec do představenstva Twitteru neusedne. Raději bude zvyšovat svůj podíl ve společnosti

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že Elon Musk zasedne do představenstva společnosti, která řídí populární sociální síť Twitter.  Známý podnikatel totiž v Twitteru koupil 9,2procentní podíl. Dávalo to smysl. Elon Musk totiž začal okamžitě úřadovat. Svým sledujícím například položil otázku, zda by na Twitteru chtěli tlačítko editovat. Očekávalo se také, že majitel společností Tesla a SpaceX bude sociální síť směrovat k maximální podpoře svobody slova.

Zdroj: appleinsider

Dnes je ale všechno jinak. Elon Musk se totiž k vedení firmy nepřipojí. Informoval o tom CEO Twitteru Parag Agrawal. Poté, co minulý týden sdělil světu, že Twitter povede také Musk, musel Agrawal svou původní zprávu popřít. Rozhodnutí nejspíše přišlo od samotného Muska. Šéf Twitteru k tomu jen uvedl, to tak nejspíše bude lepší. Naznačil také, že Elon Musk bude i přes svou absenci v představenstvu slyšet. Agrawal totiž uvedl, že vedení firmy naslouchá všem akcionářům. Svým podílem se navíc Musk stal nejsilnějším z nich. Miliardář v tuto chvíli vlastní 73,5 milionů akcií v hodnotě 2,89 miliardy dolarů.

Jak fungují sluchátka s přenosem zvuku přes lícní kosti a proč jde o ideální řešení pro sportovce

Odmítnutí místa v představenstvu může mít pragmatický důvod. Podle stanov firmy totiž člen nejužšího vedení nemůže vlastnit více než 14,9 procenta akcií. To dává tušit, že Musk hodlá svůj podíl v sociální síti ještě navýšit. S Twitterem má očividně velké plány. Některé jsou rozumné, jiné docela bláznivé. Elon už totiž například naznačil, že za placenou službu Twitter Blue by uživatelé mohli platit v jeho oblíbené kryptoměně Dogecoin. Musk ale zároveň zmiňoval výrazné snížení ceny předplatného, které nyní v USA vyjde na 2,99 dolarů měsíčně. Pod Muskovým velením by se také určitě razantně snížila frekvence moderátorských zásahů ze strany sociální sítě.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button