Novinky

Sociální síť X (Twitter) spustila dvě nové verze předplatného. Kolik stojí a jaké přináší výhody?

Od doby, co X (dříve Twitter) koupil Elon Musk se na této sociální síti hodně změnilo. Kvůli zlepšení monetizace byl do X přidán například plán Premium, jenž umožňuje uživatelům mít ověřený účet, který se od ostatních odlišuje modrou fajfkou a přináší speciální funkce určené pouze pro platící uživatele. Nyní však X přidává ještě dva další plány, a to Basic a Premium+.

Nejlevnější plán Basic nabízí za 3 dolary měsíčně funkce jako jsou například možnost psát delší příspěvky, tlačítko pro úpravy, motivy či vlastní ikony aplikací. Nezahrnuje však možnost ověření účtu, a tím pádem ani modrou fajfku. Ta zůstává výsadou pouze pro dražší předplatná.

Premium+ je nejdražším plánem ze všech 3 předplatných nabízených na sociální síti X. Oproti standardnímu plánu Premium je konkrétně dvakrát dražší a stojí tedy 16 dolarů měsíčně. Navíc nabízí kompletní prostředí bez reklam na kartách „Pro vás“ a „Sledování“ oproti klasickému Premium, jež pouze snižuje počet reklam ze standardního počtu na polovinu. Všechny nové úrovně předplatných jsou poté dostupné i ve výhodnější variantě při roční platbě, a to konkrétně s 12% slevou.

Elon Musk již dříve upozorňoval, že bude od všech uživatelů X vybírat za přístup na tuto sociální síť poplatek ve výši 1 dolaru ročně, aby omezil výskyt botů a spamu. Momentálně však nic nenaznačuje tomu, že by měla být tato strategie zavedena.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button