Novinky

Apple plánuje výstavbu datového centra v Irsku. Spotřebuje více energie než celý Dublin

V rámci slyšení týkajícího se výstavby nového datového centra v Irsku vyplula na povrch velice zajímavá informace. Podle oficiálního vyjádření Applu se totiž nepočítá s vybudováním elektrických generátorů, které jako primární zdroj energie. Místo toho bude plánované centrum napojeno na irskou distribuční síť. Apple to v konečném důsledku posune do pozice největšího soukromého odběratele na území Irska. První odhady hovoří dokonce o 8% nárůstu z celkové spotřeby státu.

apple-data-centre-1-780x585Pokud projekt výstavby datového centra dostane zelenou, celý komplex spotřebuje více energie celý Dublin

Přestože se Apple hájí snahou o maximální šetrnost vůči životnímu prostředí, skeptická část veřejnosti se obává závažných dopadů, které by mohly ovlivnit tamní faunu a floru. Celý komplex má vyrůst na pozemku o výměře 500 akrů a jeho cílem je posílit stávající infrastrukturu zajišťující chod služeb jako je Apple Music, App Store, Siri, iMessage a mapových podkladů.

wave_energy_galway_ireland

Apple v průběhu loňského roku věnoval 1 milion Eur energetickému úřadu (SEAI) na podporu výzkumu využívání vln. Firemní politika si vzala za cíl nelehký úkol, kterým je nahrazení konvenčních řešení za plně obnovitelné zdroje. Zelené smýšlení se Apple snaží přenést na své hlavní obchodní partnery, kteří zajišťují dodávky klíčových komponent. Čas ovšem ukázal, že využití mořských vln je mnohem komplexnější problematikou, než se původně očekávalo.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button