AktualityNovinky

Autonomous Desk: Chytrý pracovní stůl s umělou inteligencí

V dnešní době není problém narazit na chytrou žárovku, elektrickou zásuvku, nebo dokonce chladničku. Svět kolem nás začíná být stále chytřejší a bylo pouze otázkou času, kdy přijde řada na obyčejný pracovní stůl. Tuto myšlenku zřejmě dostala skupinka tvůrců projektu Autonomous Desk sbírající finance na komunitním serveru Kickstarter.

Snímek obrazovky 2015-05-07 v 19.19.27Kromě technologických vychytávek nalezneme u chytrého stolu praktický výřez desky pro lepší ergonomii při práci

Prezentovaný prototyp disponuje nastavitelnou pracovní výškou v rozsahu od 62 do 119 centimetrů. Pokud se tedy v průběhu činnosti rozhodnete pro práci ve stoje, stačí pouze stisknout tlačítko pod pracovní deskou a zvolit optimální pozici. Další výbava zahrnuje bezdrátovou nabíječku se standardem Qi, dva USB porty a Bluetooth reproduktor. Ten kromě přehrávání muziky slouží jako akustický výstup pro hlasovou asistentku. Kromě obligátních příkazů jakými jsou ukládání poznámek či vytváření události v kalendáři zvládne objednat například taxi, vyhledat nejbližší restauraci a ovládat chytrý termostat Nest. Minimální finanční limit pro rozběhnutí výroby byl nastaven na relativně skromných 50 000 USD.

https://www.youtube.com/watch?v=IQ5qRHQHItk

Díky nebývalému zájmu se záhy podařilo tuto hranici překonat. Cena za nejdostupnější verzi bez umělé inteligence činí 499 USD (zhruba 13 000 Kč bez daně), na nejvybavenější konfiguraci si připravte 699 USD (přibližně 18 000 Kč). Dalším přímým nákladem je pochopitelně doprava, která v případě transportu mimo území Spojených států činí 299 USD (7 500 Kč). S doručením k prvním zákazníkům se počítá v průběhu července letošního roku.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button