Novinky

Apple získal zakladatelku laboratoří Google X, pomůže s vývojem Apple Watch 2

Trh s počítači už nějaký rok stagnuje a podobný osud zřejmě čeká i chytré telefony. Globální trhy s nějvětší kupní silou vykazují známky nasycenosti, což pro výrobce není dvakrát pozitivní zprávou. Co se týče rozvojových zemí, u nich ještě nějaký pátek potrvá, než životní úroveň stoupne na takovou hodnotu, aby si obyvatelé mohli dovolit utrácet za takové zbytečnosti jako jsou chytré telefony a notebooky. Technologické společnosti proto hledají nové segmenty, které by dokázaly tržní propad adekvátně saturovat. Kromě virtuální reality jsou naděje vkládány do nositelné elektroniky.

960-apple-encroaches-googles-nest-hires-yoky-matsuoka-health-projectsPřestože jde o okrajovou záležitost určenou pro technologické fanoušky, Apple se nevzdává a tým odborníků nově rozšířil o silnou postavu, která stála u zrodu legendárních laboratoří Google X. Tato divize má na starosti výzkum technologií s potenciálem na uplatnění v komerční sféře. Yoky Matsuoka má bohaté zkušenosti z oblastí robotiky, strojového učení a příslušenství zaměřené na zdravotnictví. Poslednímu z jmenovaných se americký výrobce začiná stále intenzivněji věnovat.

apple_watch_2Matsuoka přešla pod křídla Applu, aby pomáhala z vývojem projektů zaměřeným na lidské tělo a monitoring životních funkcí. Nemusíme mít věšteckou kouli, abychom si dali dohromady, že s nejvyšší pravděpodobností půjde o druhou generaci Apple Watch. Přestože o chystaných funkcích toho příliš nevíme, ze zákulisí proudí informace, že chystané hodinky nabídnou mnohem vyšší nezávislost na připojeném iPhonu. Spekuluje se také o přítomnosti většího počtu senzorů a FaceTime kamery pro videokomunikaci.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button