Apple získal zakladatelku laboratoří Google X, pomůže s vývojem Apple Watch 2
Trh s počítači už nějaký rok stagnuje a podobný osud zřejmě čeká i chytré telefony. Globální trhy s nějvětší kupní silou vykazují známky nasycenosti, což pro výrobce není dvakrát pozitivní zprávou. Co se týče rozvojových zemí, u nich ještě nějaký pátek potrvá, než životní úroveň stoupne na takovou hodnotu, aby si obyvatelé mohli dovolit utrácet za takové zbytečnosti jako jsou chytré telefony a notebooky. Technologické společnosti proto hledají nové segmenty, které by dokázaly tržní propad adekvátně saturovat. Kromě virtuální reality jsou naděje vkládány do nositelné elektroniky.
Přestože jde o okrajovou záležitost určenou pro technologické fanoušky, Apple se nevzdává a tým odborníků nově rozšířil o silnou postavu, která stála u zrodu legendárních laboratoří Google X. Tato divize má na starosti výzkum technologií s potenciálem na uplatnění v komerční sféře. Yoky Matsuoka má bohaté zkušenosti z oblastí robotiky, strojového učení a příslušenství zaměřené na zdravotnictví. Poslednímu z jmenovaných se americký výrobce začiná stále intenzivněji věnovat.
Matsuoka přešla pod křídla Applu, aby pomáhala z vývojem projektů zaměřeným na lidské tělo a monitoring životních funkcí. Nemusíme mít věšteckou kouli, abychom si dali dohromady, že s nejvyšší pravděpodobností půjde o druhou generaci Apple Watch. Přestože o chystaných funkcích toho příliš nevíme, ze zákulisí proudí informace, že chystané hodinky nabídnou mnohem vyšší nezávislost na připojeném iPhonu. Spekuluje se také o přítomnosti většího počtu senzorů a FaceTime kamery pro videokomunikaci.