AktualityNovinky

Apple testuje pět různých prototypů iPhonů, každý přináší určitou novinku

Kolotoč kolem iPhonů se prostě nezastaví nikdy, proto je tradicí, že spekulace o připravovaném jablečném smartphonu se rojí i těsně po představení nejnovějšího modelu. Jinak tomu samozřejmě není ani letos. Dřívější dohady například polemizovaly nad vodotěsností chystaného iPhonu 7. Nyní server G for Games přišel s informací, podle které Apple v současné době testuje rovnou pět různých prototypů budoucího krále smartphonů.

Apple-iPhone-6s-658x370

Jeden z modelů údajně experimentuje  s USB-C konektorem místo standardního Lightningu, další pak podle známých informací testují vícedotykový 3D Touch displej, duální kameru nebo snímač otisků prstů integrovaný přímo do obrazovky. Velkou neznámou bohužel zůstává, zda Apple osadí nový iPhone 7 bezdrátovým nabíjením, po kterém zákazníci touží už léta.

iPhone-7new

Již zmíněný prvek “Multi-Touch 3D Touch” zní jako něco, co už dobře známe. Ve skutečnosti však má jít o novinku, která bude schopna snímat dvě různé úrovně stisku několika prstů a podle toho vyvolat příslušnou akci. Touch ID integrovaný do displeje by pro změnu způsobil úplné vymizení ikonického “Home Button”. Tento zákrok by navíc umožnil zmenšit zbytečně velký a nevyužitý prostor vrchního a spodního okraje.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button