Novinky

Společnost Apple byla v roce 1996 na prodej: Koupit ji chtělo GE za pouhé dvě miliardy

Apple se v dnešních dnech pyšní titulem nejhodnotnější společností světa. I přesto, nebo možná právě proto si jablečný kolos za svou historii prošel také krušnějšími časy. Například v devadesátých letech, čelila kdysi nadějná počítačová firma reálné hrozbě bankrotu. To byla také doba, kdy se do skomírající firmy rozhodl investovat 150 milionů dolarů, zakladatel Microsoftu Bill Gates. Nyní se však vynořila neméně zajímavá informace. Zhruba ve stejné době totiž o koupi Applu uvažoval koncern General Electric.

apple_logoV interview pro list New York Post to sdělil bývalý zaměstnanec GE Bob Wright. Příležitost měl podle Wrighta dostat v roce 1996 tehdejší šéf General Electric, Jack Welch, přičemž cena akvizice měla činit pouhé dvě miliardy dolarů. To je vzhledem k dnešní hodnotě Applu, která přesahuje 700 miliard dolarů opravdu neodolatelná nabídka. Tehdy ovšem ještě nikdo netušil, že Apple je těsně před návratem svého propuštěného zakladatele Steva Jobse, který firmu nasměruje tím správným směrem. Těžko odhadovat, co by se dělo, kdyby GE v devadesátých letech opravdu tehdy problémovou počítačovou společnost koupilo. Nyní také vyloučeno, že Apple by jako značka dnes ani vůbec neexistovala.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button