Novinky

Apple koupil další společnost, co mu pomůže s vývojem brýlí pro rozšířenou realitu

Aby si obří technologické firmy udržely svou pozici, je pro ně krajně nezbytné udržovat neustálý vývoj. Začínat vždy na zelené louce je ovšem mnohdy nákladné a proto se většinou vyplatí zapátrat ve startupových vodách, kde se to hemží nadějnými projekty. Této strategii holduje také Apple, který každý rok koupí hned několik technologických firem.

Nově na povrch vyplula akvizice se společností Silk Labs, která se zaměřuje na spojení umělé inteligence a spotřebitelských produktů pro chytré domácnosti. Na webových stránkách startupu se lze dočíst, že primárním cílem je „přinést vizuální a zvukovou inteligenci do navzájem propojených zařízení“. Vše má být přitom postaveno na nejmodernější technologii pro obrazové a zvukové rozpoznávání.

Apple chystá něco velkého

Silk Labs uvádí, že její technologie má řadu potencionálních využití pro zabezpečení domů, maloobchodní analýzu, sledování zásilek, řízení vstupů, sledování parkovišť či dohled nad děním v budovách. Společnost Silk Labs dokonce před třemi lety vyrukovala s vlastním produktem na Kickstarteru. Zařízení se jmenovalo Sense a v podstatě šlo o „digitální mozek“ pro chytrá zařízení v domácnosti. Jeho smyslem bylo docílení co nejužší provázanosti všech připojených elementů a jejich průběžné modularity vyplývající z chování a potřeb konkrétního uživatele či rodiny.

Firmu Silk Labs založili Chris Jones, Michael Vines a Andreas Gal, který dříve působil jako hlavní technologický poradce ve společnosti Mozilla.

Největší neznámou v současné době zůstává, jak Silk Labs zapadne do portfolia Applu. V zákulisí se šušká o posílení týmu, který se soustředí na vývoj rozšířené reality. Není totiž žádným tajemstvím, že Apple vidí v této oblasti obrovskou příležitost, jak posunout své podnikání a zároveň položit základy nového segmentu zařízení.

Rozšířená realita je stále považována za panenské území, které teprve čeká na své objevení. Velké naděje se vkládají do nástupu brýlí, které budou umět namixovat do skutečné reality virtuální prvky. A pokud Apple na takovém produktu skutečně pracuje (co je více než pravděpodobné), bude k tomu potřebovat pokročilou technologii pro rozpoznávání objektů v prostoru.

Zdroj
MR

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button