AktualityNovinky

Výstavba sídla Apple Campus 2 se potýká s nepříjemnými problémy

Na povrch vypluly další zajímavé informace ohledně výstavby nového sídla společnosti Apple Campus 2. Práce na opulentním projektu má na starosti společnost Skanska a DPR, nicméně kalifornský výrobce zřejmě není z postupu příliš nadšen. Apple se údajně rozhodl pro přerušení vztahu s generálními dodavateli po vyjádření, že švédská Skanska ohlásila záměry opustit staveniště po dokončení jádra a hlavního pláště budovy.

campus03

Těžko soudit, co vedlo k podobnému rozhodnutí zvlášť, když vezmeme v potaz hodnotu zakázky převyšující 800 milionů amerických dolarů. O dokončení interiérů se má postarat společnost Rudolph & Sletten, kterou Apple v posledních týdnech oslovil. Další nepříjemnou zprávou je posunutí termínu dokončení. Neoficiální zdroje hovoří o druhé polovině 2016, což je zhruba o rok později, než s čím počítaly původní plány.

12432-6292-climate_campus_2x-l

Apple Campus 2 je v mnoha ohledech úžasný projekt. Například veškerá energie potřebná na chod celé budovy má být získávána výhradně z obnovitelných zdrojů. Celý koncept si zakládá na čistotě a eleganci, která je pro Apple naprosto typickým rysem. Plánovaný rozpočet činí dvě miliardy dolarů, což perfektně vyjadřuje majestátnost stavby. Na závěr si pochopitelně nemůžu odpustit štiplavou poznámku směřující ke kontroverznímu tunelu Blanka, který stále čeká na své slavnostní otevření. Jak vidno, podobné problémy se nevztahují pouze na naší kotlinu, ale přesahují i za velkou louži.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button