Novinky

Výběr několika zajímavých postřehů od recenzentů Vision Pro

Dnes se začíná prodávat dlouho očekávaný headset Vision Pro. Internetem však koluje již řada recenzí, které vychází ze zkušeností testerů, kteří dostali možnost si vyzkoušet Vision Pro předčasně. Apple se totiž rozhodl, že headset rozešle nejznámějším YouTuberům a redakcím, které se dlouhodobě věnují technologickým tématům. Na prestižním seznamu se proto objevily taková jména, jako Marques Brownlee, Brian Tong či John Gruber.

V tomto článku najdete výběr několika zajímavých faktů převzatých z již publikovaných recenzí a videí věnovaných jednomu z nejdůležitějších Apple produktů za poslední dobu. Pokud vám v hlavě utkvěly jiné postřehy, nezapomeňte se o ně podělit v diskuzi.

  • Pokud používáte Vision Pro v tmavé místnosti, systém visionOS váš může varovat, že nemusí dobře vidět vaše ruce.

 

  • Neexistuje žádný způsob výměny baterie za provozu. To znamená, že pokud se vám vybije akumulátor, Vision Pro se kompletně vypne. Výdrž na jedno nabití se pohybuje kolem dvou hodin aktivního používání.

 

  • Podle Briana Tonga trvá spuštění Vision Pro zhruba 37 sekund. Po dokončení startovacího procesu vydá zařízení zvuk, kterým ohlašuje, že si jej můžete nasadit na hlavu.

 

  • Reproduktory Vision Pro jsou údajně vynikající, ovšem mají jednu menší nevýhodu. Z podstaty jejich konstrukce propouštějí zvuk také ven, takže okolí slyší to samé co vy. Pro větší diskrétnost se tedy neobejdete bez AirPods.

 

  • Na internetu se již objevily také kompletní specifikace baterie. Nominální kapacita činí 3 166 mAh (35,9 Wh) a výstupní napětí je 13 V a 6 A.

 

  • Nahrávání obrazovky je možné spustit podobným způsobem jako na iPadu či iPhonu. Stačí přejít do ovládacího centra a „kliknout“ na příslušnou ikonu.

 

  • V nastavení si lze vybrat, zda Vision Pro bude chráněn technologií Optic ID nebo přístupovým kódem. Apple zřejmě počítá s tím, že Vision Pro bude moci používat více lidí.

 

  • Při vytváření Persony (Avatar do FaceTime) si můžete vybrat mezi třemi různými typy nasvícení: přirozené, obrysové, studiové.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button