AktualityNovinky

Touch ID v budoucích iPhonech dostane nové funkce a možnosti

Domovské tlačítko je již pevně spjato se všemi generacemi jablečným telefonů a tabletů. Pokud pomineme integraci senzoru otisků, za celou dobu své existence se téměř nezměnilo a zůstává ve stále stejné podobě. Společnost Apple však nedávno získala nový patent, který by mohl výrazně rozšířit funkční rádius této hardwarové klávesy.

applepatent.png

Několik dnů stará přihláška popisuje systém, ve kterém můžete Touch ID použít podobným způsobem jako herní joystick, nebo pro navigaci napříč operačním systémem. Například kombinací pohybu dolů a stisknutím tlačítka bude možné vyvolat vyhledávací režim přímo z domovské obrazovky. Další uplatnění se nachází ve hrách, kde osobně vidím největší smysl.

applepatent2-1.png

Zdá se, že Apple si stále častěji pohrává s různými myšlenkami interakce a je pouze otázkou, kterou z nich převede do praxe. Už současné Macbooky naznačují, že hlavní roli bude hrát technologie Force Touch, která má přinést nové uživatelské zážitky. Aktuální spekulace avizují její integraci do chystaného iPhone 6S a nových iPadů. A’t už je pravda jakákoliv, je potěšující cítit snahu o nové způsoby, jak zaujmout koncové uživatele.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button