Novinky

Rabbit R1: nová generace mobilního AI asistenta. Ovládne libovolnou aplikaci a splní všechna vaše přání

Když se o technologie zajímáte tak dlouho jako já, někdy už máte zkrátka pocit, že jste viděli všechno. Získat opojný pocit nadšení z uvedení nové technologie či gadgetu je čím dál těžší. O to víc si pak dokážete vychutnat, když se objeví produkt jako je Rabbit R1, který si odbyl svou premiéru na právě probíhajícím veletrhu CES v Las Vegas.

Rabbit R1 vypadá už na první pohled vcelku unikátně, a ve své podstatě přichází se skutečně ojedinělým přístupem. Má slot na nanoSIM kartu a nabídne tradiční kombo bezdrátové konektivity (Bluetooth a Wi-Fi), ovšem chytrý telefon to rozhodně není. Tvůrci o svém produktu hovoří jako o doplňkovém zařízení, které se má stát vaším osobním asistentem.

Zvládne ovládat libovolnou aplikaci

V nitru této oranžové krabičky (jediná dostupná barva) tepe ARMový čipset od MediaTeku, který doprovází 4GB operační paměť a 128GB úložiště. Důležitou roli hraje také 2,88“ dotykový displej, otočná kamera a roller pro listování v nabídkách. Klíčovým prvkem výbavy je ovšem samotná platforma, respektive operační systém Rabbit OS a na něj navazující umělá inteligence, kterou tvůrci projektu označují jako LAM – Large Action Model.

Hlavní kouzlo Rabbit R1 spočívá v tom, že skrze zařízení lze ovládat libovolnou aplikaci, kterou máte nainstalovanou ve vašem chytrém telefonu. S umělou inteligencí můžete komunikovat přirozeným jazykem, tak jak to známe například z ChatGPT. V praxi lze skrze Rabbit R1 ovládat například Spotify, objednat si taxi, vstupenky do kina či vytvořit a zaplatit nákup ve vašem oblíbeném e-shopu.

Rabbit R1: králíci v akci

Pokročilejší správa zařízení a propojení s aplikacemi probíhá skrze webové rozhraní Rabbit Hole. Zde si uživatel může vše potřebné upravit, vytvořit nová propojení a celkově si zařízení přizpůsobit přesně podle svých potřeb. Celý systém by měl svou strukturou a logikou připomínat službu IFTTT.

K dispozici má být také celá řada experimentálních funkcí, které dovolí sestavení unikátních kombinací a úkonů, které si uživatel nakonfiguruje dle svých preferencí. Nejen v těchto případech pak přijde ke slovu „králičí oko“ v podobě otočné kamery, která má sloužit jako vstupní periferie strojového vidění.

Pokud budeme vycházet z tvrzení, že Rabbit R1 zvládne ovládat téměř jakoukoliv aplikaci, kterou máte na svém smartphonu, možnosti reálného využití jsou doslova obrovské.

Cena a dostupnost: vyprodáno během hodiny

Rabbit R1 je možné si předobjednat ze stránek výrobce za 199 dolarů. S odesláním k prvním zákazníkům se počítá v březnu, přičemž první várka se vyprodala jen krátce po oficiálním představení. Systém předobjednávek však běží stále, další zájemci však musí počítat s dodáním v průběhu května.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button