Novinky

Průměrný iPhone je udemknut 80 krát denně

Možná si vzpomínáte, jak hlavní designér Applu, Jony Ive ve videu propagujícím tehdejší iPhone 5 nadšeně svým sametovým hlasem vyprávěl, že váš iPhone je věc, kterou ve svém životě používáte zdaleka nejvíce. Tuto informaci ostatně může bez většího přemýšlení potvrdit nejeden majitel chytrého telefonu. Napadlo vás ale někdy, kolikkrát vlastně vaši nejpoužívanější věc za jediný den použijete? Analytik Ben Bajarin se právě nad touto otázkou zamyslel a dospěl k velmi zajímavého výsledku. Průměrný iPhone je totiž odemčen zhruba 80 krát denně.

touchid_ruka

Bajarin počítal s tím, že iPhone používáte denně kolem 12 hodin, během kterých pro něj do kapsy sáhnete zhruba 6-7 krát za hodinu. Tedy asi jednou za 10 minut. Z těchto internalů tak lze odvodit, že 80 krát za den je iPhone odemknutý spíše v případech, kdy jej pouze kontrolujete například kvůli notifikacím, které vás pak donutí telefon i odemknout.

V případě člověka, který přes den aktivně používá zejména chatovací aplikace jako Messanger jeho WhatsApp, kde na zprávy odpovídá v intervalu jedné či dvou minut, bychom zcela určitě došli k číslu vyššímu než 80 odemknutí za den. Ze studie pana Bajarina měl radost také samotný Apple, který jeho práci sdílel. Podle Applu je totiž toto číslo důkazem o tom, jak čtečky otisků prstů Touch ID, které výrazně urychlují odemčení telefonu, zároveň usnadňují život jejich uživatelů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button