Novinky

Apple pracuje na technologii, která mu umožní schovat čtečku otisků do displeje iPhonu

Jednou z nejčastěji kritizovaných vlastností iPhone 7 a iPhone 7 Plus je poměř čelní plochy a displeje. Tlusté okraje kolem zobrazovacího panelu zbytečně přidávají na celkových rozměrech. Konkurence přitom zvládá vyrobit smartphony se stejnou úhlopříčkou a přitom vložit do menšího těla. Za mastodontími rozměry především iPhonu 7 Plus stojí posedlost Applu po maximální možné symetričnosti konstrukce. S mírnou dávkou nadsázky lze tedy Touch ID označit za hlavní důvod, díky němuž poslední tři generace disponují nezvykle velkými okraji při horní a dolní straně displeje.

iphone-7-concept-by-eduardo-guerrero-featured-image

Apple však plánuje přijít s řešením, které umožní displej budoucích iPhonů roztáhnout po celé ploše zařízení. Klíčovým prvkem se stane nová generace biometrického snímače otisků se schopností autentizace po celé kapacitní ploše panelu. Patentová přihláška popisuje matici snímacích prvků pro detekci otisků. Obecný popis vysvětluje implementaci speciální technologie využívající elektrostatické pole. Ta dokáže po přiložení prstu vytvořit trojrozměrný obraz papilárních linií, které porovná s uloženými daty o uživateli.

capacitive-fingerprint-patent

S podobnou myšlenkou koketují i ostatní společnosti několik let, nicméně nikomu se doposud nepodařilo koncept čtečky otisků v displeji převést do praxe. Největší překážky tkví ve spolehlivosti snímání a dimenzionálních proporcích, které nejdou ruku v ruce s trendem velící vyrábět co nejtenčí smartphony.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button