AktualityNovinky

Co můžeme očekávat od Iphonu 6S?

Už několik let Apple představuje svoje nové iPhony pravidelně v půlce září. Výjimkou nebylo ani představení zatím poslední generace, tedy rodiny s číslem 6, které se v prvních obchodech objevily 19. září 2014. To tedy znamená, že současné modely jsou v polovině svého života na pultech obchodů  a zbývající půlrok je už doba, kdy spekulace, drby, úniky dat a fotografií zásobují servery zasvěcené Apple tématice. Pojďme si tedy shrnout, na co všechno se můžeme u chystané generace těšit. Už od dob iPhone 4 můžeme očekávat, že zásadní proměna se dít nebude, ta proběhla loni, kdy číslo 5 nahradilo číslo 6. Je tedy pravděpodobné, že následovníci budou nést jména iPhone 6S, respektive 6S plus.

Snímek obrazovky 2015-05-06 v 22.08.18Ilustrační obrázek

Lehce pod pokličku připravovaného zařízení se budeme moct podívat už za zhruba měsíc, kdy má dojít k představení iOS9. Ohledně designu se asi  zásadních novinek nedočkáme, spíše se dá očekávat několik interních vychytávek. Spekuluje se však o návratu čtyřpalcového modelu, tedy uhlopříčky, na kterou někteří uživatelé nedají dopustit a proto vzdorují nejnovějším iPhonům. V tomto případě by se nabízí oživení písmena C, šlo by tedy o iPhone 6C. Možná se také dočkáme nového barevného provedení.

Snímek obrazovky 2015-05-06 v 22.07.55Ilustrační obrázek

Pravděpodobně se také dočkáme nové řady procesorů, tentokrát s označením A9. K tomuto kroku může Apple tlačit také to, že podle mnohých testů se hardwarové vybavení největších konkurentů, tedy Samsungu Galaxy S6 a HTC One M9 nebezpečně přiblížilo současným chipsetům A8. Už tradičně se také spekuluje, že tentokrát už telefony doopravdy dostanou safírové sklo. První výrobek, který se tohoto skla dočkal je nejdražší model hodinek iWatch. Proto se teď může zdát použití safíru jako pravděpodobnější volba.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button