Novinky

Chystá Apple další revoluci? Skládací iPhone údajně představí do dvou let

Smartphony zažily v posledních letech poměrně bouřlivý vývoj. Z krabiček určených převážně technologickým nadšencům se stala masová záležitost. Pomalu se však nabízí otázka, co bude následovat, respektive kam je možné chytré telefony ještě posunout. V zákulisí se již delší dobu hovoří o ohebné konstrukci, ovšem zatím nikdo z výrobců nenašel odvahu, aby tuto myšlenku přetavil v reálný produkt.

Všichni přední výrobci mobilní elektroniky již pracují na vlastním řešení, které může v dohledné době změnit náš pohled na chytré telefony. Podle zprávy CNBC se rozhodl na stejnou vlnu naskočit také Apple, který vytvořil samostatný tým, jehož jediným úkolem je sestrojení prototypu ohebného či skládacího zařízení.

V podstatě to není poprvé, kdy o něčem takovém slyšíme. Již dříve se internetem prohnaly spekulace, podle nichž měl Apple navázat strategické partnerství s divizí LG vyrábějící flexibilní OLED panely. Analytik Wamsi Mohan se nechal na toto téma slyšet, že Apple hodlá představit první generaci ohebného zařízení v roce 2020.

IBM přestavilo počítač velký jako zrnko soli. Zájem o něj mají především tajné služby

S ohledem na současné technologie jde o ambiciózní časový rámec. Vytvoření ohebného či skládacího zařízení si totiž vyžádá řadu inovací. Flexibilní budou muset být kromě displeje také ostatní součástky včetně akumulátoru. Inženýři se budou muset vypořádat s degradací zobrazovacích vlastností displeje v nejvíce namáhaných místech. Existuje ještě celá řada dalších faktorů, díky nimž není možné v současnosti vyrobit flexibilní zařízení. Na druhou stranu nelze ani vyloučit, že Apple drží v rukou tajné trumfy, kterými hodlá opět změnit segment s mobilní elektronikou a o nichž nemá konkurence sebemenší tušení.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button