Novinky

Apple stahuje z prodeje Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 kvůli patentovému sporu

Apple oznámil, že pozastaví prodej modelů Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 na území USA z důvodu probíhajícího patentového sporu se společností Masimo, který se týká senzoru okysličení krve. Americký výrobce uvedl, že počínaje 21. prosincem již nebude možné si zakoupit Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 (recenze) v online Apple Storu. Po 24. prosinci se pak připojí také kamenné pobočky. Důležité je v tomto bodě zmínit, že v ostatních zemích budou oba modely Apple Watch běžné dostupné.

Dopady patentového sporu se začaly projevovat již v říjnu letošního roku, kdy byly částečně zakázány dovozy Apple Watch do USA. Tehdy šlo o reakci na stížnost společnosti Masimo, která Apple obvinila z porušení jejího patentu na neinvazivní měření kyslíku v krvi známého také jako pulzní oxymetrie. Vážnost situace dokazuje i zapojení amerického prezidenta, jehož kancelář vyzvala k přezkoumání celého případu do 25. prosince.

Mezitím Apple uvedl, že preventivně provede takové kroky, aby mohl hbitě vyhovět v případě, že rozhodnutí o plošném zákazu prodeje nabude v platnost. Tiskové oddělení Applu zároveň dodalo, že s touto situací obecně nesouhlasí a bude usilovat o nalezení možností, jak udržet Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 na pultech obchodů. Pokud to bude nutné, právníci Applu jsou připraveni se odvolat proti případnému zákazu k federálnímu soudu.

Apple Watch Ultra

Pro úplnost je vhodné dodat, že společnost Masimo se vyhrazuje proti Applu již několik let v řadě. Od roku 2020 měl Apple podnikat agresivní kampaň na přetažení klíčových zaměstnanců. Masimo je dále přesvědčeno, že Apple je také zodpovědný za krádež řady firemních tajemství za účelem získat přístup k technologii pro snímání kyslíku v krvi, která se objevila v Apple Watch Series 6.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button