Novinky

Apple nepřímo potvrdil, že další Mac s Apple Silicon dostane TrueDepth kameru s podporou Face ID

Technologie Face ID se stala nedílnou součástí posledních iPhonů a také iPadu Pro. Pokročilé rozpoznávání obličeje tak do jisté míry nahradilo starší systémy využívají biometrickou čtečku otisků Touch ID. A přestože Face ID zatím nenajdeme na žádném počítači Mac, dosavadní zjištění naznačuje, že se to může již velice brzy změnit.

V poslední beta verzi macOS Big Sur se totiž objevila nová část kódu obsahující podporu takzvané “PearlCamera“. Tímto termínem Apple interně označuje TrueDepth kameru a obecně celý modul Face ID, který se poprvé objevil u iPhonu X v roce 2017.

Zdroj: Unsplash

Rozšíření zahrnuje prvky jako “FaceDetect“ či “BioCapture“ což jasně potvrzuje, že Apple připravuje operační systém macOS na práci s technologií Face ID. Je zároveň důležité zmínit, že implementace je stále v počáteční fázi, takže může ještě nějakou dobu trvat, než Apple skutečně ohlásí nový Mac s TrueDepth kamerou na palubě.

Face ID v Macu bude podmíněno novými procesory

Aktuálně nabízí biometrickou čtečku otisků pouze MacBook Air a MacBook Pro. Integrace Face ID do Maců by rozhodně přineslo vyšší míru komfortu, a to zejména u iMacu, který nemá integrovanou klávesnici.

Pokud jde o předpokládaný termín uvedení, tak lze s jistotou říci, že půjde o model s avizovaným ARM procesorem Apple Silicon. Jde totiž o to, že pro fungování Face ID je nutná přítomnost Neural Enginu, který je nativní součástí posledních čipsetů z rodiny A-xx. Face ID totiž analyzuje podrobnosti o obličeji uživatele pomocí složitých modelů strojového učení, které zpracovávají koprocesorové jednotky na samotném čipsetu.

Zdroj: CeskyMac (autor fotografie: David Pravda)

Co se týče fungování, tak lze očekávat, že Face ID na Macu bude pracovat stejně, jako to známe z iPhonu. To mimo jiné znamená, že díky TrueDepth kameře dostanou Macy další funkce spojené s vytvářením animovaných Memoji a aplikacemi pro rozšířenou realitu.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close