Novinky

V létě by měl Apple prodat iPhone s pořadovým číslem jedna miliarda

Významný finanční plátek Wall Street Journal vydal včera několik zajímavých předpovědí ohledně budoucího vývoje jablečného kolosu. Ty se mimo jiné týkají také toho, kdy Apple prodá svůj smartphone s pořadovým číslem jedna a dvě miliardy. Počet prodaných iPhonů by měl devítimístého čísla dosáhnout už tento rok v létě. Od svého představení v roce 2007 až po konec roku 2015 totiž Apple celkem prodal 896 milionů svých telefonů. Celá polovina z tohoto počtu však byla prodána během posledních dvou let. Vzhledem k tomu, že počet nově udaných iPhonů se za jeden rok aktuálně pohybuje kolem 200 milionů, můžeme jednoduše dojít k závěru, že tento významný milník nastane právě v polovině letošního roku.

iOS-9-vs-iOS-8.4.1-performance-comparison-iPhones-1024x558

V prognóze se také objevil přesný den, kdy může Apple uspořádat na oslavu úspěchu svého telefonu pořádný večírek. iPhone s číslem jedna miliarda by totiž měl být prodán přesně 20. července.  JSW šel však ještě dále. Podle výpočtů tohoto respektovaného média se Apple v poměrně brzké době dočká také iPhonu s číslem dvě miliardy. To by se mělo stát v roce 2020. JSW tak předpokládá, že nejhodnotnější společnost světa bude svou prodejnost máslednující čtyři roky místě zvyšovat. Mimochodem, pokud se bude Apple držet číslování svých smartphonů jako doposud, bude v roce 2020 na trhu iPhone 9.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button