Novinky

Svalt uvedl nové dokovací stanice se systémem chlazení pro MacBoo Pro

Čas od času se setkávám s dotazy na doporučení dokovací stanice pro MacBook. Řada uživatelů v mém okolí totiž svůj Mac používá tím stylem, že jej má připojený k externímu monitoru a stojanem chtějí ušetřit místo na pracovním stole. Nabídka tohoto typu příslušenství není kdovíjak slavná, zvlášť pokud se bavíme nových modelech MacBooků s novou generací čipů Apple Silicon. 

Přesto se najdou výrobci, kteří se stojany a dokovacími stanicemi pro Macy aktivně zabývají. Jednou z nich je například společnost Svalt, která nedávno představila tři nové doky určené pro modelovou řadu MacBook Pro. 

Konkrétně jde dokovací stanice doplněné o chlazení. Všechny pak spojuje bytelná konstrukce z pečlivě vyfrézovaného hliníku, který dokáže sám o sobě dobře odvádět teplo. Výrobce uvádí, že doky byly navrženy tak, aby poskytly co možná nejlepší chlazení a tím udržely výkon MacBooku Pro na co možná nejvyšší úrovni.

S aktivním i pasivním chlazením

Model DHCx má v zadní části dokonce itegrovaný ventilátor, zbylé dvě varianty (DHC a DHCR) využívají systém pasivního chladiče s možností dodatečné instalace ventilátoru.

MacBook Pro je do stanice usazen na výšku a pod mírným úhlem, což zlepšuje odvod tepla. Přestože všechny nové Macy s čipy Apple Silicon jsou známé tím, že se příliš nehřejí, v určitých situacích to nemusí být úplně pravda. Z vlastní zkušenosti totiž mohu potvrdit, že například po několika hodinách strávených stříháním videí se teplota na čipsetu citelně zvedne. Vlivem toho pak dochází k „přiškrcení“ MacBooku, kdy systém sníží takt procesoru a GPU, což je okamžitě znát na výpočetním výkonu.

Svalt tvrdí, že jeho nové dokovací stojany doplněné o chlazení dokážou snížení výkonu potlačit či alespoň značně eliminovat. Tato funkce však není zadarmo. Cena nově uvedených doků se totiž pohybuje od 219 do 280 dolarů. 

Už jste dokázali svůj MacBook Pro s Apple Silicon čipem vytížit natolik, abyste poznali snížení výkonu, nebo patříte do skupiny, která ještě na hardwarové limity ani zdaleka nenarazila? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button