AktualityNovinky

Podívejte se, jak vypadá displej Apple Watch pod mikroskopem

Blogující neurolog a fotograf Bryan Jones zveřejnil na svých stránkách detailní fotografie displeje hodinek Apple Watch. Jelikož snímky vznikly s pomocí mikroskopu, jedná se o poměrně zajímavou podívanou. Jako testovací subjekt posloužily 42mm Apple Watch s rozlišením 312 x 390 pixelů a hustotou 326 obrazových bodů na palec.

Snímek obrazovky 2015-07-08 v 22.20.34

Jones porovnává zobrazovací technologii s iPhone 6, jehož displej vypadá naprosto odlišně. Apple v případě svých hodinek totiž vsadil na displej typu AMOLED, který je pro účely nositelné elektroniky daleko vhodnější než klasické LCD. AMOLED panely při zobrazování černé barvy nespotřebovávají žádnou energii. V kombinaci s tmavou tapetou či pozadím lze docílit vyšší výdrže na jedno nabití. Dalším plusem je vynikající kontrastní poměr, který uživatel pocítí na přímém slunečním světle, kdy displej hodinek zůstává skvěle čitelný.

Snímek obrazovky 2015-07-08 v 22.20.22

Na přiloženém snímku lze pozorovat oranžové body, které jsou součástí technologie Force Touch. Tyto drobné prvky mají na starosti zpracování informací o úrovni tlaku, jenž uživatel na displej hodinek vyvine. V podstatě se jedná o miniaturní elektrody, které jsou zakomponovány do flexibilního displeje.

Snímek obrazovky 2015-07-08 v 22.20.06Detailní pohled na pixelovou skladbu displeje pro iPhone 6

Mezi největší producenty AMOLED panelů patří v současné době jihokorejské společnosti Samsung a LG. Díky několikaletému vývoji se podařilo eliminovat dřívější nedostatky týkající se vypalování statického obrazu či barevné nevěrohodnosti.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button