Novinky

Tohle by nevymyslel ani Přemek Podlaha: Kutil si vyrobil nabíječku na iPhone na vodní pohon

Nejlepším řešením, jak si v přírodě dobít svůj telefon je samozřejmě externí nabíječka. Thomas Kim však přišel s nápadem tak unikátním jako šíleným. Z plastových lahví a několika drátů si totiž vyrobil vodou poháněný přístroj, který je schopen dobíjet iPhone. Voda roztáčí improvizovanou turbínu, jejiž síla se pomocí strojku přenáší na elektrickou energii.

Zde se můžete podívat, jak stoprocentně ekologický vodní generátor pracuje. Na videu lze dokonce vidět, že iPhone se po zastrčení nabíjecího konektoru opravdu začne nabíjet.

Vodní nabíječka však není jediným vědeckým projektem Thomase Kima. Jeho youtubový kanál je totiž podobných experimentů plný. Nabíječku už vytvořil také například z jízdního kola, které energii generuje šlapáním. Jindy zase přišel na to, jak si doma vyrobit dešťový senzor.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button