Novinky

iOS 18 má dorazí s přepracovaným designem. Ta největší novinka se však bude týkat něčeho úplně jiného

Stejně jako každý rok i letos můžeme počítat s tím, že Apple na WWDC představí aktualizace svých operačních systémů iOS a macOS. Zatímco v minulých letech se většina změn soustředila na obecné odladění a přidávání nových funkcí, tentokrát se Apple zaměří také na novou podobu uživatelského rozhraní.

Na toto téma se nedávno vyjádřil Mark Gurman z agentury Bloomberg, který je známý svými kontakty na pozadí Applu. Dle jeho slov se letos můžeme skutečně těšit na verzi iOS 18, která přijde s určitou formou faceliftu. Redesign uživatelského rozhraní však nemá být kdovíjak dramatický. Estetika ovládacích prvků má do jisté míry vycházet ze systému visionOS. Lze tedy očekávat, že do iOS 18 si najdou cestu 3D tlačítka a skleněné textury. Gurman však jedním dechem dodává, že nemáme očekávat tak markantní skok jako když Apple oznámil přechod z iOS 6 na iOS 7.

Největší změna v iOS 18 bude přítomnost AI

Ať už Apple představí vizuální osvěžení libovolného druhu, bude to pro iOS & iPadOS představovat velice příjemnou změnu. Důležité je také zmínit prosakující informace o tom, že v Applu pracují na redesignu operačního systému macOS. V tomto případě jsou práce teprve na začátku a finální představení se očekává nejdříve příští rok.

zdroj: Richard Streit | CeskyMac.cz

Nový design iOS 18 však nebude tou hlavní novinkou. Apple má pro letošní rok připravené jedno zásadní eso v rukávu. Již delší dobu se totiž hovoří o tom, že iOS má být startovní platformou pro implementaci umělé inteligence, kterou si Apple sám vyvíjí. Údajně má jít o alternativu chatbota ChatGPT od OpenAI. Řešení od Applu má být ovšem mnohem pokročilejší, jelikož nabídne propojení s AppleID a na to navazujícími službami. Často se také skloňuje možnost, že Apple chce využít sílu vlastních čipů, respektive jeho umělá inteligence by měla do určité míry fungovat lokálně na konkrétním zařízení bez nutnosti připojení k internetu. Tento režim by pak představoval naprostý průlom, jelikož všechny dosavadní LLM vyžadují online konektivitu, což může za určitých okolností představovat bezpečností riziko.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button