Novinky

Apple vyvíjí vlastní grafický čip pro budoucí iPhony a iPady

Při srovnání tabulkových parametrů Apple produktů s konkurencí může mnoho uživatelů nabýt dojmu, že kalifornský výrobce vyrábí podprůměrná zařízení s přemrštěnou cenou. Praxe je ovšem zcela odlišná a to z jednoho prostého důvodu. Apple se stará o návrhy většiny komponent, což v kombinaci se softwarem tvoří harmonický a skvěle fungující celek. Zadání následně putuje k dodavatelům, kteří se postarají o samotnou výrobu a integraci do hotových zařízení.

chip2

Nejnovější zvěsti ovšem naznačují, že v Applu pracují na vlastním grafickém koprocesoru, který má nahradit GPU jednotky PowerVR od společnosti Imagination Technologies. Vývoj vlastního grafického čipu má přinést řadu výhod. Tou nejmarkantnější je zvýšení technologického náskoku a posunutí možností chytrých telefonů a tabletů na další úroveň. Jistou roli hrají i finanční úspory, ovšem ty se nepromítnou na nižší koncové ceně.

apple-a10

Zatím není zcela jasné, zda Apple plánuje i vlastní výrobu. Neoficiální zdroje však počítají, že společnost Imagination Technologies o významného klienta nepřijde. Apple bude postupovat podobně jako u procesorů, kdy dodá návrh a produkci přenese na bedra obchodních partnerů.

Ačkoliv se jedná o informace pocházející z neoficiálních zdrojů, neexistuje příliš důvodů pro jejich vyvracení. Jedná se logický krok vedoucí k lepší optimalizaci, jenž budoucí iPhony a iPady udrží na pomyslném vrcholu mobilní elektroniky.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button