Novinky

Zloději vrátili ukradený telefon s Androidem, když zjistili, že to není iPhone

Čas od času se objeví zpráva, u které se člověk od srdce zasměje i přestože se týká situace, do které by se nikdo z nás nechtěl dobrovolně dostat. Své by o tom mohl vyprávět muž z Washingtonu, který se stal obětí ozbrojeného přepadení, při kterém mu zloději ukradli prakticky vše, co měl v daný moment po kapsách. A to včetně klíčů od auta a chytrého telefonu.

Jak uvedla stanice ABC7, manželé z Washingtonu D.C. souhlasili se zveřejněním jejich příběhu, zároveň však požádali, aby nebyla prozrazena jejich totožnost ze vcelku pochopitelných důvodů. Manželka redaktorům uvedla, že celý incident se odehrál v brzkých ranních hodinách, když se vracela domů z noční směny. Před domem na ní čekal její manžel, který ji chtěl pomoci zaparkovat automobil.

Když manžel parkoval auto, přistoupili k němu dva maskovaní muži ozbrojení pistolemi. Pod pohrůžkami muže donutili, aby jim vydal vše, co měl v tu chvíli u sebe. Následně mu vzali také klíče od auta, do kterého nasedli a jali se ujet. Než však zloději zmizeli, podívali se na právě ukradený telefon a okamžitě ho okradenému vrátili.

Xiaomi 13 Pro & iPhone 14 Pro Max
zdroj: CeskyMac.cz | autor: Richard Streit

Podle výpovědi to probíhalo tak, že zloděj si v rychlosti prohlédl telefon a prohlásil, že jde o Android a takový smartphone nechce, myslel si totiž, že jde o iPhone. To je vcelku překvapující chování, jelikož iPhony a Apple produkty obecně lze po odcizení poměrně snadno vystopovat, případně zablokovat, aby je nešlo dál používat.

Dostali jste se někdy do situace, že vám byl odcizen iPhone, a pokud ano, podařilo se vám jej vypátrat? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button