Novinky

Výměnu domovského tlačítka u iPhonu 7/Plus může provést pouze Apple

Poslední generace MacBooků jsou mezi servisními techniky považovány za jedny z nejhůře opravitelných zařízení. Postupující nároky na stále tenčí konstrukci a nízkou hmotnost jdou ruku v ruce s integrací komponent do celků, které v praxi nelze vyměnit a už vůbec ne opravit. Stačí se podívat do útrob 12“ MacBooku (recenze) a je okamžitě jasné, že případná výměna SSD úložiště či jiné součástky je prakticky nemožná.

Obdobná situace se týká i aktuální generace iPhone 7 (recenze) a iPhone 7 Plus (recenze), jehož nová podoba domovská tlačítka kombinujícího biometrickou čtečku otisků znemožňuje výměnu mimo oficiální servisy Applu. Zatímco předloňský iPhone 6s/Plus (recenze) disponoval mechanickým tlačítkem, „sedmičkové“ iPhony jsou vybaveny dotykovým senzorem.

DGDL2EBBRV4MPKPP.large

Mezi největší výhody senzoru patří mechanická odolnost, nicméně s ohledem na jeho komplikovanost nelze hovořit o zcela spolehlivém řešení. Část odborné komunity upozorňuje na riziko související s poškozením flex kabelu. Pokud tato situace nastane, uživateli nezbude nic jiného, než iPhone odeslat do autorizovaného servisu, který provede rekalibraci za pomoci speciálního zařízení.

Unikly snímky tajuplného přístroje Applu na kalibraci reklamovaných iPhonů

Přestože se Apple hájí snahou o maximální bezpečnost, řada odborníků to považuje za mstivý tah vůči nezávislým opravnám. Pokud kalifornský gigant bude pokračovat v podobné politice, je pravděpodobné, že budoucí generace iPhonu se stanou zcela neopravitelným kusem elektroniky.

Za tip na článek děkujeme našemu čtenáři V. Charvátovi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button